Wpis z mikrobloga

Mam w dwuletnim laptopie opcję wydłużania żywotności baterii i ładowania jej tylko do 60% (wg windows), problem w tym, że od dłuższego czasu takie naładowanie faktycznie wystarcza na kilkanaście minut, a czasem niemal od razu po odłączeniu zasilacza wyświetla niski stan baterii. Po przełączeniu na pełne ładowanie działa całkiem nieźle, z półtorej godziny potrzyma.
To normalne? Wcześniej na tych 60% trzymał tak chociaż ze 40 minut, a teraz bardzo słabo.
#laptop #laptopy #notebook #lenovo #windows #akumulator #komputery #informatyka
  • 10
@Shodan56: tyle że dawno już tego pełnego trybu nie używałem, myślałem że ta bateria jest już po prostu zajechana, a tu przełączyłem na maksymalne ładowanie i trzymała z 1,5 a może i 2h (tyle, że bez dużego obciążenia); ogólnie ja go niewiele używam na baterii, kupiłem na początku plecak na niego i ani razu nie użyłem do tej pory xD
@bslawek: tu nawet widzę w tym menedżerze opcję resetowania tego
Pobierz przemek6085 - @Shodan56: tyle że dawno już tego pełnego trybu nie używałem, myślałem ...
źródło: comment_olRCXrJZUMKrypy2drTVtOKf6pWt2vsp.jpg
@bslawek: @Shodan56: chyba przedwcześnie zacząłem skreślać tę baterię ;) wczoraj zaskoczył długością działania w pełnym ładowaniu, więc dzisiaj postanowiłem przetestować ponownie jak spisze się w trybie ładowania do 60%; odłączyłem go o równej szesnastej, i trzymał jakieś półtorej godziny (niestety dokładnie nie wiem, bo na kilka minut go wyłączyłem niepotrzebnie)... to wczorajsze ładowanie do pełna było chyba takim właśnie resetem pamięci (przynajmniej ja tak to widzę)
@Shodan56: wczoraj ten