Wpis z mikrobloga

@LaPetit: Dało by radę streścić co tam jest, dla leniwych i słabo ogarniających angielski? Bo ogólnie temat aplikacji Waze mnie interesuje. Wiem też ,że google ma w planach wprowadzić Waze w przyszłości do pakietu google na stałe tak by wszystkie telefony z andkiem dostały Waze.
@jabolsy: facet pisze, że chciał przetestować Waze. Mimo, iż twórcy twierdzą, że Waze szanuje prywatność, to czytając politykę prywatności wyszło zupełnie odwrotnie. Co ciekawe, Waze nie pozwoli przeczytać ci polityki prywatności dopóki nie zaakceptujesz śledzenia twojej lokalizacji. :S

Ponadto facet wskazuje na fakt, iż nawet, gdy nie założysz sobie konta w Waze, a będziesz chciał korzystać z Waze to appka nadaje unikalny ID twojemu urządzeniu po to by móc ciebie szpiegować.
@jabolsy: grubo, grubo. W tekście jest tego więcej, ale wybrałem co lepsze kwiatki. Jak tylko mogę tak nie korzystam z usług Google. Szkoda, że android już sam w sobie szpieguje, no ale póki co mam możliwość nieinstalowania appek, które żądają ode mnie zbyt wielu danych, takie np. jak: facebook, messenger, timber, whatsup i inne bardzo popularne appki.
A, sorry za te dwa zdania:

Czym bliżej firma była coraz przejęcia Waze tym bardziej ewoluowała w zapisy. Od ok 2012 do głównych zmianach w 2013 r.

Tłumaczyłem z pamięci i po przeczytaniu stwierdzam, że brzmi kulawo jak z translatora. :P

Powinno być:

Czym coraz bliżej przejęcia Waze była firma, tym bardziej ewoluowały zapisy PP. Od prostej PP ok. 2012 roku do głównych zmian w 2013 r.