Wpis z mikrobloga

Muszę tu o tym powiedzieć ponieważ nas w świecie Bitcoin bezpośrednio to dotyczy.
Wracając z pracy jakąś godzinę temu nie mogłem uwierzyć swoim uszom i to mówili w takiej tubie propagandowej jak angielskie Radio 4.
Poważna afera na skalę światową się szykuje jeżeli to zostanie potwierdzone.
Bank of England jest podejrzany o poważne defraudacje w czasie ostatniego wielkiego kryzysu 2007 - 2008. Taka afera może poważnie podważyć wiarygodność banków co wpłynie na to, że wielu ludzi otworzy oczy i zacznie dostrzegać prawdę. Ludzie Ci na pewno będą szukać alternatywnych sposobów przechowywania i inwestowania swoich pieniędzy i mogą oni zwrócić się w stronę Bitcoin i kryptowalut.

The Serious Fraud Office is investigating liquidity auctions held by the Bank of England during the financial crisis, the bank has said.


To info jest we wszystkich "poważnych" mediach światowych oto tylko kilka z nich:

Daily Mirror - Serious Fraud Office investigating whether Bank of England's money market auctions were rigged
BBC News - Bank of England liquidity auctions probed by fraud office
Reuters - Bank of England says fraud office investigating liquidity auctions
#btc #bitcoin #kryptowaluty #banki #ekonomia
p.....4 - Muszę tu o tym powiedzieć ponieważ nas w świecie Bitcoin bezpośrednio to do...

źródło: comment_X9P7AM1SAg5zMQ0Z0wRwVnXaavYzCDhj.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Powstaniec: trochę poczytałem i stwierdzam, że waluty lokalne niosą za sobą ciekawą ideę, ale nie znalazłem żadnych konkretnych informacji nt. tego, jak taki Dobry działa, jak jest przechowywany, gdzie przechowywany itd. Bardzo słabo z tym. Już więcej się dowiedziałem z innych źródeł niż z oficjalnej witryny.

Poza tym spalono na starcie przez fakt, że przy jej użytku jakiekolwiek operacje międzynarodowe są niemożliwe dla Kowalskiego, przez co jest to kompletnie bezużyteczne poza terenami naszego kraju. Tak czy siak na pewno by powstały w końcu wymiany walut alternatywnych, a wtedy byśmy znaleźli się w tym samym miejscu, z którego chcieliśmy wystartować, prawda?

Nie widzę w tym
  • Odpowiedz
@Widim: Ale jak sama nazwa wskazuje waluty lokalne służą do użytku na rzecz lokalnych, małych społeczności. Ich celem nie jest zastąpienie pieniądza właściwego, a funkcjonowanie jako dodatek. I w założeniu mają służyć wyłącznie do przeprowadzania transakcji, nie do lokaty kapitału. Siła walut lokalnych została pokazana w czasach wielkiego kryzysu w Austrii, gdzie społeczności które wprowadziły do użytku waluty lokalne błyskawicznie wychodziły z stagnacji gospodarczej ( "cud" Wörgl).
  • Odpowiedz
@Powstaniec: ah, przepraszam bardzo. :D Po prostu tutaj rozgorzała dyskusja (chyba, bo już się gubię w takich wątkach z wieloma osobami) nt. tego, co może zastąpić zwykłe fiaty nam znane i myślałem, że podałeś waluty lokalne jako "mające wielkie pole do popisu".
  • Odpowiedz
"warte zainteresowania" w jakim sensie? ...bo dla mnie np. zloto i srebro nie jest warte zainteresowania


@Cheater: Ty mi to powiedz. Wyśmiałeś @pawlo74 kiedy napisał o ww. więc chciałbym poznać to, czym Ty się interesujesz.

To przedstaw te swoje "smieszne obliczenia" ...założenia też są
  • Odpowiedz