Wpis z mikrobloga

Mikroskopijna (może nanoskopijna?) maszyna "nanoinjector" do wstrzykiwania DNA do komórek.

Jako, że DNA ma negatywny ładunek, a "igła" dodatni. DNA zostanie do niej przyciągnięte. DNA można wszczepić do komórki poprzez odwrócenie ładunków.

Próbowałem wyszukać jak to robią taki mechanizm ale nie mogę zlokalizować. Kiedyś na how its made oglądałem jak robią nano-napisy ale też nie znalazłem.

Ktoś coś wie więcej?

#nauka #dna #science #technologia #medycyna
Pobierz Pro-Xts - Mikroskopijna (może nanoskopijna?) maszyna "nanoinjector" do wstrzykiwania ...
źródło: comment_5rM8DNG7jKdPnF1keTelONtvDRvZqIdr.jpg
  • 25
@Tank1991: nie jestem nowoczesnym naukowcem ale osiągnęcia chemiczne i genetyczne razem z postępem metod izotopami pierwiastków oraz liczne badania na poziomie dna na poziomie ich połączeń muszą mieć jakieś odzwierciedlenie niż tylko wpis do Wikipedii.
Człowiek już pracuje na kwantach i porusza się w fizyce która jest zaprzeczeniem wielu definicji którymi się posługiwał, a ty myślisz że nie znaleźli metody na zabicie okręgu źle dzielących się komórek.
@AleksanderRoz:

a ty myślisz że nie znaleźli metody na zabicie okręgu źle dzielących się komórek


Nie myślę, tak jest. Nie masz żadnych dowodów na to że jest inaczej. Jakbyś poczytał zrozumiał byś że to nie takie proste hop-siup.
Kiedyś na how its made oglądałem jak robią nano-napisy ale też nie znalazłem.


@Pro-Xts: Nanonapisy, czy ogólnie szeroko pojętą nanolitografię można robić chociażby taką zabawką - AFM, oczywiście laserem, jest też cała gama innych metod - wiki. Wszystko zależy od zapotrzebowania.