Wpis z mikrobloga

jak wygląda opcja, żeby ktoś mógł z całego świata do mnie wysłać przelewem pieniądze? podaje się standardowo swój numer konta i te dane jak Polakowi, czy trzeba do tego specjalnej procedury? mam konto w Millenium, jeśli to istotne.

#pytanie #banki #millenium #przelewy #kontobankowe
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SScherzo: więc konto walutowe, innej opcji nie ma jeśli ktoś chce ci przelać euro lub dolany. Jeszcze jest taki problem, że jak założysz konto na EUR to nie może ci ktoś przelać USD czy GPB
  • Odpowiedz
@SScherzo: to w takim razie przelew SEPA jeśli Europa i w euro, w przeciwnym wypadku SWIFT (ale SWIFT to straszne gunwo i do tego drogie, odradzam). i chyba musisz mieć do tego konto walutowe założone.
  • Odpowiedz
@SScherzo: musisz znac kod swift banku. Dla millenium to BISPPLPW. Musisz miec IBAN konta czyli PL na poczatku nr konta.
Musisz znac nazwe swojego banku i jego adres w Polsce.
W zaleznosci od tego jaki system bankowy ma nadawca potrzebne sa rozne dane.
  • Odpowiedz
@haker_proker: no właśnie dla mnie liczy się wypłata, bo nie chcę zamrażać sobie tych pieniędzy tylko je wykorzystać w konkretnym celu, a mianowicie w celu zakupu konkretnej rzeczy (w imieniu kolegi). na Allegro konkretnie.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Przelewam regularnie EUR z niemieckiego banku do polskiego i nie miałem nigdy problemów. SWIFT, adres banku, IBAN. Jak wyśle ci na złotówkowe to ci przewalutuje po niekorzystym kursie, nie polecam.
W starym syncu za darmo możesz mieć konto walutowe, polecam.
  • Odpowiedz