Wpis z mikrobloga

@realizzt: mnie by było szkoda zostawiać to wszystko, jechać w nieznane i zaczynać od nowa.

Chyba że twoje życie jest dla ciebie nudne i monotonne, potrzebujesz zmiany/
  • Odpowiedz
@realizzt: Spotykasz się z nią codziennie,gdyby nie ona w Polsce żyło by się o niebo lepiej.To ze nikt nie każe ci płacić czegoś bezpośrednio z Twojego portfela nie znaczy ze nie jestes jej ofiarą.
  • Odpowiedz
@realizzt: Kwestia za na godzinę dostałbyś na start. Teoretycznie warto, bo licząc 1 funt, jako 1 zł, to kupisz zdecydowanie więcej. Życie jest zdecydowanie tańsze. Jedynym minusem jest pogoda, która może dość mocno psuć humor, multikulti, oraz sama kultura mieszkańców wysp.

Musisz się jednak liczyć z tym, że pracując w Polsce, nie dość, że za wszystko płacisz zdecydowanie więcej, to i ewentualna emerytura może Cię mocno rozczarować. Wyjedź, sprawdź. Mając sześć
  • Odpowiedz
@shadowsof2: Zadałem to pytanie odnośnie wyjazdu, bo kilku moich znajomych zadeklarowało taki zamiar. Z drugiej strony bardzo mnie niepokoi to zjawisko. Jak wszyscy wyjadą, to Polska zbankrutuje i pójdzie w obce ręce. Mam znajomych w Czechach, pensje są tam praktycznie takie same, ceny wyższe, a jakoś nikt nie wyjeżdża. Może po prostu jesteśmy ofiarami jakiejś socjalnej psychozy albo coś w ten deseń?
  • Odpowiedz
@realizzt: Ja to widzę tak - zarobić i wrócić. Na obczyźnie nigdy nie będziesz u siebie. Jak masz szczęście, to może trafisz do jakiegoś miejsca, gdzie faktycznie Ci się spodoba. Dla mnie klimat ma bardzo duże znaczenie. Źle się czuję, gdy jest pochmurno.

A ofiarami może nie. Po prostu człowiek widzi siłę nabywczą pieniądza. W Polsce idąc do sklepu można było się mocno rozczarować przy kasie, mimo, że "mało" kupiliśmy. Tutaj
  • Odpowiedz
Ja to widzę tak - zarobić i wrócić.


@shadowsof2: To też rozumiem, bo sam pracowałem sezonowo żeby sobie na wymarzone auto zarobić. Miałem na myśli całkowite zerwanie kontaktów z krajem i zostanie za granicą na stałe.
  • Odpowiedz
@naemigracji: Mi się wydaje, że to rezultat tego, że po prostu kraje zachodnie są 3x bogatsze od krajów postkomunistycznych i wiele osób nie ma zamiaru czekać na zachodni standard życia za 30 czy 40 lat, lecz woli mieć zachodni standard życia już dzisiaj bez czekania
  • Odpowiedz