Wpis z mikrobloga

Na tym obrazku świetnie widać problem. Nie ma żadnego trolla, mózg osób widzących złoto-białą sukienkę jest po prostu głupi, bo zakłada inne warunki oświetleniowe niż są na zdjęciu (a to jakie są potwierdza kolor sukienki na lepszym zdjęciu). Jak czytam jakieś spiski, że obrazek się zmienia i sukienka jest złoto-biała MIMO SPRAWDZENIA KOLORÓW W PHOTOSHOPIE, to mi się śmiać chce. XD

#sukienka #sukienkagate #takaprawda #oswiadczenie #afera #gownoburza i trochę #podludzie
Pobierz T.....m - Na tym obrazku świetnie widać problem. Nie ma żadnego trolla, mózg osób wid...
źródło: comment_GF7ICxiqPnaqoDZhdRlzBmYOB8AgPlj7.jpg
  • 23
@TheDoom: ale mnie nie interesują warunki oświetleniowe, nie interesuje mnie jaka ta sukienka jest na żywo itp - jest pytanie o kolory i na pewno nie ma tam czarnego, patrząc na to jak na abstrakcyjne barwy xD
@TheDoom: To ja mam poprawne spojrzenie! :D A tak na serio to nie spocznę, póki nie zobaczę tego w kolorach jak na tym lepszym zdjeciu. To w ogóle moźliwe? Czuję się jakby ktoś próbował mi wmówić, że czerwony to tak naprawdę zielony :P
@TheDoom: @FalseIdeas:
Zmienia się, zmienia. Na początku byłem pewien, że jest biało - złota.
Potem zobaczyłem zdjęcie niebiesko - czarnej i wszystkie zmieniły się na niebiesko-czarne.
Teraz widze czasem jedne kolory, czasem drugie ;)
@TheDoom: Wiem, że ta sukienka naprawdę jest czarno-niebieska. Ale na tym zdjęciu to tak wygląda - tło jest bardzo jasne, mózg wnioskuje, że światło pada od tyłu sukienki, więc ona będzie trochę ciemniejsza niż naprawdę. Na zdjęciu kolory to szaroniebieski i brązowy, które łatwo zinterpretować jako biały i złoty w cieniu. W rzeczywistości sukienka jest czarno-niebieska i pada na nią mocne światło, przez co z niebieskiego robi się szaroniebieski, a z