Wpis z mikrobloga

Hongkong, czyli jak zbudować silną gospodarkę. Geneza bogactwa tego półwyspu.

Hongkong - tu można zarobić naprawdę duże pieniądze i wcale nie trzeba mieć do tego wielkiego szczęścia czy znajomości. Po prostu warunki prowadzenia firmy są tu bardzo dobre, a formalności związane z założeniem biznesu - niemal symboliczne. Dlatego Hongkong zawsze plasuje się na szczycie rankingów państw przyjaznych biznesowi.

W znalezisku dowiecie się o tym jak i z jakiego powodu Hongkong stał się obecnie jednym z najbardziej rozwiniętym i bogatym miejscem na ziemi. Porównując to z tym czym mamią nas polscy politycy jest to zupełnie inny świat.

Film jest bardzo dobry do dzielenia się ze znajomymi wiedzą w jaki sposób wpływają na nas podatki i polityka rządu, może komuś z waszych znajomych otworzą sie oczy.

#mirkoreklama i dodaje tagi, których nie użyłem #polityka (bo dla części osób treści są automatycznie blokowane) #podatki #ciekawostki i zaryzykuje #korwin bo Król byłby dumny, a myślę że temat jest ciekawy dla jego wyborców.
Pobierz robin135 - Hongkong, czyli jak zbudować silną gospodarkę. Geneza bogactwa tego półwys...
źródło: comment_jLsC1uO43swRZRQjp8sxBfBwTQSDTt30.jpg
  • 2
@robin135: Ja #!$%@?ę, co za ciemnota. Tak, "warunki prowadzenia firm" zdecydowały, a nie lokalizacja (hint, to dla niej Brytyjczycy wybrali miejsce, w którym nic, poza dobrą zatoką nie było...), czy fakt bycia przez te prawie sto lat brytyjską kolonią i rzeczywistym oknem na świat dla Chin... Ogarnijcie się kuce.