Wpis z mikrobloga

#matura #jezykpolski
Tak sobie przeglądam jakieś przykładowe zadania maturalne z matury ustnej i znalazłem taką perełkę o której mógłbym mówić dużo bo temat dosyć ciekawy i zarazem banalny dla użytkowników internetu. Natomiast mam problem z oparciem się o tekst kultury.
Temat: W jaki sposób Internet wpływa na formy i sposoby komunikowania się ludzi między sobą? Uzasadnij swoje stanowisko odwołując się do przytoczonego tekstu Jana Grzeni, do modelu aktu komunikacji językowej i do wybranego tekstu kultury
Tak jak mówię wszystko spoko ale do czego tu się odwołać? Czy ja mam znać jakąś książke o Internetach czy może lepiej odwołać się do dzieła o formach innych niż Internet by skontrastować go z innymi mediami czy też epokami?
  • 10
@szybkiekonto: no jeśli mówimy już o książkach to raczej nie ma takiej o internecie i wpisującej się w kanony lektur. Jakbym myślał o książce to jakieś naukowej prędzej z psychologii z komunikacji ale takowej nie znam.

Szczególnie jak dają taki nowoczesny temat to muszą się liczyć z tym że odwołanie będzie równie nowoczesne nawet w postaci rapu czy gry komputerowej :P
@Kajmel: Przerabialiśmy ten temat i nauczycielka też mówiła o odwołaniu się do sali samobójców. Ja osobiście wziąłem ten film http://www.filmweb.pl/film/Ona-2013-646395 ale teraz tak myślę że trochę za mocno odjeżdża od tematu. Ale z drugiej strony to chyba ten temat jest skopany i zamiast słowa internet mogliby napisać "nowoczesna technologia" i wtedy pierwsza lepsza książka czy film sci-fi by się nadawał.