Wpis z mikrobloga

Dobra koledzy i koleżanki, ruszam z tagiem #sheepopracuje.

Będę tutaj na bieżąco wrzucał dzienne relacje z mojej pracy (pracuję jako inżynier budownictwa mostowego, praca w biurze), którą zacząłem wczoraj, 23.02.2015. Dodatkowo, co jakiś czas pojawią się tutaj informacje z poszukiwania pracy na Bliskim Wschodzie, na który bardzo zależy mi wyjechać ze względu na możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego, którego w Polsce niestety nie da się łatwo zdobyć dla młodych ludzi po moim kierunku.

"Na Bliskim Wschodzie inna bajka..." - słowa mojego znajomego, któremu po budownictwie udało się wyjechać do Kataru. Jego słowa mówią same za siebie.

Na Bliskim Wschodzie ludzie po budownictwie przede wszystkim wykonują obliczenia statyczno-wytrzymałościowe konstrukcji. Do rysowania są zatrudniani tzw. "draftsmen's", którzy są tylko od rysowania. W Polsce jak jest? ...
Zupełnie na opak. Nasze doświadczenie zdobywa się latami, począwszy od rysowania przez dobre kilka lat (nie wliczam w to studiów, podczas których miałem ochotę rzygnąć dalej niż widzę wszystkimi rysunkami - było ich po prostu dużo), skończywszy na czym? Prawdopodobnie w dalszym ciągu na rysowaniu, chyba że ktoś ma szczęście to załapie się na projekt jako statyk. Wszystkie powyższe informacje wyczytałem w internecie, który śledzę z nadzieją znalezienia zatrudnienia na Bliskim Wschodzie.

Teraz opowiem Wam pokrótce, na jakim jestem etapie w szukaniu pracy za granicą. Wysłałem mnóstwo CV, i w dalszym ciągu wysyłam. Odpowiedziały dwie firmy - jedna z Kataru (budownictwo kubaturowe, zrezygnowałem ze względu na bardzo słabe warunki płacowe w porównaniu do wkładu pracy, którą musiałbym wykonać), oraz jedna firma z Kuwejtu (budownictwo mostowe, jednak chcieli tylko moje CV - jakieś 3 tygodnie temu, póki bez odzewu). Może kiedyś szczęście mi dopisze.

Odnośnie mojej pracy: wczoraj przepracowałem 1. dzień w ramach umowy o pracę. Jako że znałem program do rysowania zbrojenia, zostałem od razu przydzielony do narysowania zbrojenia płyty przejściowej. Proste i przyjemne.
Dzisiaj rysowałem projekt wykonawczy schodów dla obsługi obiektu - trochę musiałem pogłówkować. Jestem ciekawy co jutro będę rysował.

Jeśli są tutaj ludzie z doświadczeniem po budownictwie, pracujący na Bliskim Wschodzie, proszę o PW :)

Obiecałem, więc wołam: @mcj91, @wolololo2, @swier_zak, @syberius, @michael1v6, @Lawian, @pumpkinguy

#sheepopracuje #pracbaza #budownictwo
  • 15
@syberius: Mam 2800 zł brutto/miesiąc na okres próbny 3. miesięcy. Później podwyżka. ile? Nie wiem. Zgodziłem się na chwilę obecną pracować w poniedziałki 8h, wtorki-czwartki 10h, piątki 8h. Za nadgodziny będę mieć płacone dodatkowo. Ile? Też nie wiem. Sądząc po kolegach w pracy to dużo, bo są zadowoleni z racji nadgodzin.
@sharkslayer: może i nie macie płatnych nadgodzin, ale pewnie macie więcej płacone niż ja. Popraw mnie jeśli się mylę;
@wolololo2: ubezpieczenie sam muszę opłacić, 50 zł/miesiąc. Karty multisportu nie dają, ale raz w roku wszyscy pracownicy jadą na weekendowy wyjazd integracyjny gdzieś w Polskę na koszt firmy. Dodatkowo są bonusy na sprawy rodzinne, jak np. urodziny pracownika, narodziny dziecka, itp. Programy to Autocad, Bestcad i Robot. Wszystkie są mi znane
może i nie macie płatnych nadgodzin, ale pewnie macie więcej płacone niż ja. Popraw mnie jeśli się mylę;

Ale i tak w przeliczeniu na godziny wychodzi żałosna stawka.
Firma zajmuje się tylko mostami? Możesz zrobić uprawnienia?
@Sheepo:
to kto u nich jest draftsmanem, jak nie ludzie po budownictwie? moze to dobre miejsce na outsourcing dla polskich firm?
sam zauwazyles, ze zeby zrobic projekt, potrzebowales pokombinowac. bez wiedzy budowlanej tego bys nie zrobil. detailer tez musi miec odpowiednie kwalifikacje. moznaby kreslenie zrzucic na technikow budownictwa, ale ministerstwo oswiaty ma inny pomysl dla tej grupy (zrobic z nich murarzy, tynkarzy, akrobatow wszelkiej masci).
@nico112: Wiem że żałosna, ale cóż... Jak na pierwszą pracę na etat to bym mógł rzec, że nawet OK. W jednej firmie proponowali mi 1500 zł netto/miesiąc... Ładnie im podziękowałem :P Firma zajmuje się drogami i mostami. Uprawnienia mogę robić.