Wpis z mikrobloga

Za tydzień dowiem się czy rózowy zaciążył.Jest pewien niesmak.Już wcześniej mówiłem jej o tabletkach ,po'', ale nie ona taka religijna, że jak ma być dziecko to będzie.ŻE CO #!$%@? ? I teraz dziwi się mojej rekacji, że na ten moment nie chce dziecka,układam sobie życie (studia-praca) . Że ona go urodzi i może być sama. O co #!$%@? chodzi takim ludziom ? Kocham ją bardzo,ale takie myślenie mnie #!$%@?.Po co produkować dzieciaka, który na sam początek będzie miał #!$%@? (jesteśmy całkiem młodzi) Jeśli jej nie przetłumacze to pewnie będe musiał odejść ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co by nie było, niesmak pozostał #rozowepaski
  • 340
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlg20: i tak pewnie nie przeczytasz tego, bo masę komentów nade mną i pewnie zginie to w czeluściach internetu :P

Mam kumpla, dobrego. On lvl 47,48. Ja z deka młodszy. On - druga żona, w moim wieku, teraz już 2 dzieciaków z drugą.
Ochlaliśmy sie dawno temu, i nocne rozkminy Polaków. Pytam jak to było z 1 żoną, bo chyba 3 juz prawie doroslych dzieciaków ma. Przeciez musial byc serio mlody jak je płodził.

I mowi mi tak: ale te czasy sie zmienily. Teraz wielka kalkulacja, dzieci nie teraz, bo szkola,studia, nie teraz bo mieszkania nie ma, nie teraz bo kredyt, nie teraz bo praca, awans, lub nie teraz bo umowa na czas nieokreslony dopiero za rok itd.
  • Odpowiedz
@waldyszczawik: Uzywasz smiesznych argumentow ktore brzmia logicznie ale nie sa logiczne jesli chodzi o wartosci na ktorych opiera sie nasze spoleczenstwo i wogole wspolczesne prawo.
Wprowadzaasz jakas pokretne pojecia "umowy" do prywatnych dzialan osobnikow.
Ty ustalasz umowa ze seks ma byc bez dziecka ona przez uprawianie seksu na to sie zgadza. Fajnie brzmi jak dobra umowa cywilno prawna.
Jednak nasz swiat dzialal wg takich praw to bym mogl ustalic z
  • Odpowiedz
@corrallus:

W imieniu prawa dokonywano najgorszych i najpodlejszych zbrodni. Niewolnictwo było zgodne z prawem, rozstrzelanie więźniów w Katyniu było zgodne z prawem czy wreszcie wspomniane pojedynki również były zgodne kiedyś z prawem. Prawo nie jest etyczne. Etyka nie jest prawem. Nie wykluczone, że któregoś dnia będą się dziwić obecnym przepisom prawnym III RP dotyczącym ojcostwa. No ale do rzeczy.

Prawo między ludźmi nie jest stosowane, o ile nie pojawia się sytuacja konfliktu. Dopóki obie strony działają w zgodzie, nikt nie szuka na siebie paragrafów. A tak życiowo to do założenia normalnej rodziny potrzebna jest zgoda obydwojga partnerów. Jeśli ktoś w związku mówi 'nie chcę mieć dzieci' druga strona nie powinna go do tego zmuszać. Wystarczy, że jeden partner się nie zgodzi, a już dziecko nie powinno się rodzić. Ponieważ prowadzi to do nastepującej sytuacji:
1) jeśli kobieta się nie zgadza, a facet chce, to ona usuwa ciążę i nie ponosi
  • Odpowiedz
Czytam komentarze i nie wierze. Wiekszosc jest mocno powalonych wedlug ktorych kazdy numerek powinien skonczyc sie dzieckiem. Po prostu nie wierze jak bardzo jestescie zacofani.
  • Odpowiedz
W imieniu prawa dokonywano najgorszych i najpodlejszych zbrodni. Niewolnictwo było zgodne z prawem, rozstrzelanie więźniów w Katyniu było zgodne z prawem czy wreszcie wspomniane pojedynki również były zgodne kiedyś z prawem. Nie wykluczone, że któregoś dnia będą się dziwić obecnym przepisom prawnym III RP dotyczącym ojcostwa. No ale do rzeczy.


W imieniu prawa tez sadzono zdbrodniarzy i wiele innych. Mowimy teraz o kontekscie prawnym w twoim wypadku a nie powolywanie sie ze kiedys bylo innaczej. Niestety zyjesz w czasach gdzie juz tak nie jest.

Prawo między ludźmi nie jest stosowane, o ile nie pojawia się sytuacja konfliktu. Dopóki obie strony działają w zgodzie, nikt nie szuka na siebie paragrafów.


Prawo
  • Odpowiedz
@mlg20: ale gunwoburza... Nawet jeśli to prawda to zaciążenie to najmniejszy problem. Ciężko jest donieść ciążę (szczególnie pierwszą). Ja bym się na razie nie przejmowała.
  • Odpowiedz
W imieniu prawa tez sadzono zdbrodniarzy i wiele innych. Mowimy teraz o kontekscie prawnym w twoim wypadku a nie powolywanie sie ze kiedys bylo innaczej. Niestety zyjesz w czasach gdzie juz tak nie jest.


Tak jak mówiłem, prawo to nie etyka, czasami się pokrywa, czasami nie. Nie ma się nim specjalnie co kierować w podejmowaniu decyzji życiowych, bo tu jest tak, a 100km na zachód jest inaczej. Wystarczy wsiasc w auto czy samolot.

Prawo tez jest stosowane gdy obie partie sie zgadzaja ale dzialanie ich jest nieetyczne lub bezprawne. Jak w waszym wypadku. Gdyby bylo tak jak mowisz to handel narkotykami miedzy dilerem i jego klientem by byl zgodnie z prawem lub moj przyklad vide supra by byl zgodnie z prawem.


Nie
  • Odpowiedz
@waldyszczawik: Kolego dziekuje CI bardzo ze mi wyjasniles. Zycie to praktyka, a nie teoria, albo cos takiego smiesznego jak prawo, etyka i w ogole wszystkie nasze fundamenty zachodniego spoleczenstwa.

Cieszy mnie ze zafundowales niewiascie fajna wycieczke do Berlina po nielegalna aborcje, chociaz moglesz pewnie taniej to zrobic w Polsce. Widac ze chcialesz zeby Ciebie z dobrej strony zapamietala ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@corrallus: Ja chciałbym Ci podziękować, za obraz tego, jak przebiegasz z dziewczyną czy żoną przez jezdnie, ona zatrzymuje się, wyciąga telefon i dzwoni na policje. Po skończeniu składania zgłoszenia odwraca się do Ciebie i mówi : "Chyba nie myślałeś, że pozwolę Ci burzyć fundamenty naszego zachodniego społeczeństwa? Teraz poniesiesz konsekwencję swoich działań, Mój Misiu.".

Musisz być bardzo ciekawą osobą.

A propos, polskiemu społeczeństwu jeszcze bardzo daleko do tych zachodnich. Zarówno
  • Odpowiedz
@waldyszczawik: Tez zgadzam sie ze polskiemu spoleczenstwu daleko do zachodniego.
Ty powolujesz sie na prawo, ze jest napisane tak ze nie jest dostosowane do realiow otaczajaczego swiata i chcialbys zeby bylo do tych realiow dostosowane. Chociaz dzialania twoje sa nieetyczne i by tworzylo sie prawo na miare III Rzeszy, ktore lamala niepisane prawo naturalne chociaz bylo wszystko skodyfikowane.

Co do przykladu z przejsciem przez ulice na czerwonym:
A moze jednak
  • Odpowiedz
@corrallus:

A moze jednak jakis przyklad zwiazany z przestepstwem, a nie wykroczeniem ktore jest karane grzywna wysokosci 50zl?


I tu dochodzimy do sedna. To gdzie chcesz nakreslić tą cienką czerwoną linię za którą traktujesz prawo z przymrużeniem oka na swoje własne egoistyczne
  • Odpowiedz
@waldyszczawik: Rece opadaja. Ludzka glupota niezna granic. WIdzisz tylko biale i czarne.
Oczywiscie ze kazdemu sie zdarza popelnic mniejsze przekroczenia i uchodzi mu to plazem.
Jednak w Twoim przypadku jest to ciezkie przestepstwo ktore moralnie nie ma uzasadnienia. Chociaz Tobie sie wydaje ze takie istnieje przez ciagle porownywanie teorii do praktyki pisanego prawa, ale to tylko udawadnia jak mocno jestes zdemoralizowanym czlowiekiem, ktory zna czesc liberalnych wartosci a reszte filamentow
  • Odpowiedz
@corrallus:

A moze jednak jakis przyklad zwiazany z przestepstwem, a nie wykroczeniem ktore jest karane grzywna wysokosci 50zl?


Dałem Ci przykład mój Drogi Kolego, za który odpowiadasz bez żartów przed niezawisłym sądem III RP w sprawie karnej. Jeśli znajdą się świadkowie opisanych przeze mnie zdarzeń, każdy sąd musi to rozpatrzeć, a Ty będziesz miał wyrok (choćby najlżejszy) w
  • Odpowiedz
@enron: A gdzie ja napisałam, że TYLKO katoliczki będą miały problem z usuwaniem ciąży?

Podejście KK do spraw seksu jest kretyńskie i nikt rozsądny tego nie traktuje serio

Zgadzam się z Tobą. Nie zmienia to faktu, że taka podwójna moralność jaką obserwuję u wielu osób, co najmniej mnie śmieszy.
  • Odpowiedz
bez anty. Nie przepadam za gumami


@mlg20: Co za rak

@HowToTrainACat: to akurat nic niezeykłego. Ja też np. gumek nie toleruję - równie dobrze może nie być seksu, gumka pozbawia jakichkolwiek doznań. Tylko że jestem świadom konsekwencji i ryzyka i stosujemy inne zabezpieczenia.
  • Odpowiedz
@migdall:

Drogie Dziecko,
Minie jeszcze trochę czasu, a spotkasz w życiu tą właściwą osobę. Będziecie czuć motylki w brzuchu, będziecie chcieli być blisko, przytulać się i nie tylko. Musicie wtedy koniecznie, jako odpowiedzialni ludzie, używać zabezpieczeń. I jeśli wasze motylki w brzuchu będą wystarczająco mocne, to będziecie się TAK OSTRO I CZĘSTO PIEPRZYĆ, ŻE PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ JAKAŚ GUMKA PĘKNIE.

Reasumując, żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% skuteczna, poczytaj
  • Odpowiedz