Wpis z mikrobloga

Jesteśmy tu już razem od ponad roku, dlatego wiem, że #mirko to przede wszystkim fajne rozmowy o #lodz, gdzieś na marginesie #polityka, a do tego od czasu do czasu odstresowujące #heheszki. Dlatego trochę mi przykro, gdy czytam dzisiejsze komentarze na temat Oscara dla filmu #ida i kolejnych złośliwości pod adresem mojego, naszego, miasta. Film powstał w Łodzi, wyprodukowany został przez łódzką firmę, mamy powody, tak jak zresztą wszyscy kinomani w Polsce, aby się cieszyć. Proszę też pamiętać, że nie jest to film dokumentalny o historii Polski, tylko artystyczna fikcja pokazująca przejmującą historię dwóch sióstr
hannazdanowska - Jesteśmy tu już razem od ponad roku, dlatego wiem, że #mirko to prze...

źródło: comment_hPltqWtcBRU5SwER0bMZyh9g2L24OLE5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 3
@hannazdanowska: jestesmy narodem malkontentow i narzekaczy. niestety niektorzy widza w tym filmie tylko polityke nie dostrzegaja ze jest to naprawde dobry film ktory zdobyl wiele prestizowych nagrod nie tylko oskara. sprawdza sie u nas zasada ze zwyciezcow sie miesza z blotem a gloryfikuje porazki.
imo jest to swietna reklama dla lodzkiego przemyslu filmowego i powinnismy chwalic sie tym a nie narzekac.
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Od razu zaznaczam, że "Idy" nie oglądałem i o samym filmie nie będę się wypowiadał, ale chcę spytać - co to za argument, że coś to "przecież tylko artystyczna fikcja"? Dobrze Pani wie, że to tak nie działa. Że nawet fikcja buduje poglądy i skojarzenia. "Nasze matki, nasi ojcowie", gdzie żołnierze AK są przedstawieni jako barbarzyńscy antysemici, dla których tępienie Żydów jest nawet ważniejsze od walki z Niemcami, to też
  • Odpowiedz
@hannazdanowska:

Film powstał w Łodzi, wyprodukowany został przez łódzką firmę, mamy powody, tak jak zresztą wszyscy kinomani w Polsce, aby się cieszyć

I dlatego że powstał w Łodzi w Polsce, rodacy nie mogą go oceniać ani krytykować?
  • Odpowiedz
@hannazdanowska: Pani Prezydent, z całym szacunkiem, ktoś dzisiaj to gdzieś już napisał, że Amerykańska Akademia Filmowa już od dłuższego czasu nie jest wyznacznikiem czy jakiś film jest najlepszy czy bardzo dobry. Fajnie że kręcono w Łodzi i w ogóle, bo to promocja dla miasta, i to mnie cieszy. Nie cieszy mnie natomiast fakt, że bohaterka filmu jest uwikłana w antypolskie działania, i nikt tego nie dostrzega, a w wikipedii film jest
  • Odpowiedz