Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojsko
Mirki, jak to wygląda, gdyby Polak chciał walczyć po stronie Ukraińców/rządu? Są jakieś w miare zorganizowane działania jeszcze? No i kwestia prawna mnie ciekawi najbardziej - polski MSW ( nie robi problemu z pozwoleniami? Swoją drogą ciekawe, czy prokuratura przymyka oko jeśli ktoś sobie po prostu pojechał i miał szczęście wrócić, mam na myśli oczywiście Polaków, którzy by dołączyli do strony Ukrainy. Ciekawa sprawa w sumie, a kto wie, czy człowiek nie postanowi kiedyś rzucić wszystko w #!$%@? i jechać w Ukrainę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT : jak tak sobie czytam na stronie MSW, to beka, papierologia w #!$%@?, do tego absurdy pokroju

zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego o niefigurowaniu w rejestrze dłużników niewypłacalnych,
  • 16
@dziadzio: no wlasnie ciekawi mnie, jak to wyglada w praktyce. byloby smiesznym, gdyby przy obecnej linii politycznej sie #!$%@? o widnienie w Krajowym Rejestrze Dłużników komuś, kto z własnej woli chce walczyć o suwerenność
@rzet: nie, po prostu ciekawi mnie temat. choc nie powiem, jak kiedys dostane depresji i bede chcial sie zabic, to chyba wlasnie taka opcja wydaje sie byc najkorzystniejsza, moze i czlowiek nauczyl sie doceniac zycie widzac, jak artyleria #!$%@? BWPy. wszystko wskazuje na to, ze konflikt bedzie dlugotrwaly, wiec "perspektywa" wydaje sie byc w miare dlugotrwala #czarnyhumor
@dziadzio: czyli co, można zostać dzielnym wojownikiem Noworosji legalnie?
Czy tylko tyczy się to batalionów Ajdar i dobrych chłopaków z Prawego Sektora, którzy nie chcą wymieniać się naszywkami z banderowską flagą?
@Pantokrator: Nie wiem, poza wymogami formalnymi, musisz podac kraj, jednostke i planowany termin podjecia sluzby - wiec musza brac to pod uwage, co sie tyczy batalionow ochotniczych to one podlegaja (nie wszystkie) pod ichni MON a co do separatystow to juz zupelnie inna bajka i watpie ze MSW/MON udzieli zgode w takim przypadku - tu raczej podajesz rosje i ichnia legie - co pewnie by przeszlo. ;)
@dziadzio: w sumie to jedyna armia, do której naprawdę warto wstąpić, nie mając rodziny i dziewczyny oczywiście, to armia syryjska, bo ciężko o bardziej oczywiste zwalczanie zła, niż wybijanie psycholi z ISIS.
Ciekawe, ilu mamy polskich separatystów i czy w ogóle tacy są.