Wpis z mikrobloga

Dziś 10 rocznica tragicznej śmierci Zdzisława Beksińskiego. #beksinski #beksinskinadobranoc #sztuka #art

"Rano lekkie zachmurzenie. Temperatura poniżej -1. Czuję się tak, że najchętniej wlazłbym powtórnie do łóżka. W nocy męczyła mnie zgaga, ładowałem się Manti i sodą, potem nad ranem rozbolała dość silnie głowa. Wczoraj wieczorem przyszła Danusia i jak zwykle przyniosła jakieś chrupiące ciasteczka i sernik, i winogrona, i mandarynki i tylko mandarynkom nie dałem rady, resztę po jej wyjściu wbiłem w siebie, gapiąc się na jakiś thriller, no a konsekwencje pojawiły się w nocy. Może jednak mimo wszystko uda mi się dziś skończyć obraz." - ostatni wpis z dziennika Mistrza.

Tego dnia skończył nie tylko obraz, ten obraz. Dokonał też swego żywota po dwudziestu ciosach nożem z ręki 19-letniego syna przyjaciela domu - z ręki osoby, którą dobrze znał. Jeden z nich przebił mu serce na wylot, nie miał żadnych szans.

Zdjęcie: jedyny dzisiaj ślad po Beksińskim w Warszawie - mały mural w przejściu pod blokiem, w którym mieszkał.
Pobierz korniq - Dziś 10 rocznica tragicznej śmierci Zdzisława Beksińskiego. #beksinski #beks...
źródło: comment_6c0gzwTb9SpoU3VuxKLj7yDD4JXhzkWv.jpg
  • 7
@suxone: wydaje mi się, że obecnie wiem prawie wszystko na ten temat ;) Idea muzeum... upadła. Właściciel kolekcji, która miała zostać przekazana miastu po wielu bojach z miastem zrezygnował z pomysłu i postanowił oddać ją krakowskiemu NCKowi - rzuć sobie okiem na ostatnie moje duże znalezisko o Beksie, albo zajrzyj na fb - tam piszę trochę więcej o tej całej dziwnej sprawie.