Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia

Wiecie czemu "obecne" kabarety w telewizji was nie śmieszą? Bo to forma rozrywki, która zwyczajnie nie nadaje się do telewizji. Kabarety przedstawiane w Polsce w telewizji to w 90% nagrania występów na żywo. Dlatego tylko rewelacyjne występy jeszcze śmieszą.

Na żywo to zupełnie co innego. Nie wiem czy kiedykolwiek byliście na jakimś kabarecie na występie na żywo. Wówczas z każdym żartem się śmiejemy i po pewnym czasie mamy stan "głupawki" i śmieszy nas zupełnie wszystko (co w telewizji w ogóle by nas nie ruszyło). Przy występie na żywo musimy się nam skupić i tylko obserwować. W domu przed kompem czy telewizorem najczęściej robimy jeszcze wiele innych rzeczy - gadamy z kimś obok, jemy coś itd.

Zresztą podobnie jest z teatrem czy koncertem - teatr na żywo a teatr telewizji to dwie różne bajki. Podobnie z koncertami - występu na żywo na pewno nie zastąpi koncert z DVD.
Pobierz FotoDieta - #niepopularnaopinia

Wiecie czemu "obecne" kabarety w telewizji was nie...
źródło: comment_trBwOfJM9FAtwWcrpg1YT1nxPuI6RZoD.jpg
  • 24
@FotoDieta: Niekoniecznie. Pamiętam, gdy kiedyś zimą wróciłem do domu - był poniedziałek i w tvp1 był teatr telewizji. Od progu rzuciłem okiem w ekran i tak zostałem przez ponad godzinę, nawet nie zdjąłem kurtki. Sztuka Bogusława Schaeffera tak nie zafascynowała, że straciłem kontakt z rzeczywistością. Zatem myślę, że to nie jest problem medium, tylko ogólnie bylejakości serwowanej nam teraz rozrywki.
@FotoDieta: standup-ach.
Naprawde sie staralem i nie moglem znalezc nic z pl co chociaz naprawde sie staralem..Pamietam 1 faktycznie dobry kabaret - bodajze pt. Niebo.
Jak widze kabarety typu Marolka, ani mru mru i tego chudego ktory skonczyl sie na "Maratonie" to mam ochote wyskoczyc przez okno
@bialysony: Czyli rozumiem jesteś lepszy od wszystkich którzy chodza na kabarety? Oczywiście ty tylko rozrywka dla dojrzałych, książki o fizyce kwantowej, wieczorem tomiki poezji, filharmonia, oh taki alternatywny, taki lepszy.
@FotoDieta: Mogę to potwierdzić. Wiem że według wykopu WSZYSTKIE KABARETY to dno i rozrywka dla debili i ogólnie jestem taki lepszy bo nie oglądam kabaretów.
Byłem kilka razy i za każdym razem bawiłem sie świetnie, nawet na Halamie którego nie
@FotoDieta: Bo telewizja nie służy do śmieszkowania. W telewizji najważniejsze jest wzbudzanie w widzach złości i agresji (patrz wszystkie programy typu trudne sprawy). Od śmieszkowania są obecnie internety.
@FotoDieta: czy ja wiem czy teatr nie na żywo jest taki kiepski i dużo gorszy. Dość regularnie chodzę do kina na National Theatre Live - cykl transmisji brytyjskiego teatru i bawie się tam wyśmienicie :) Wiem że obejrzenie tego na żywo jest pewnie fajniejsze, ale czy mam płakać że oglądam to w kinie?? Chyba nie :p

Dąże do tego, że nie postawiłabym teatrów telewizji, które doskonale się ogląda, do nieśmiesznych kabaretów.
@FotoDieta: Czy jest obecnie jakiś kabaret, którego moglibyśmy porównać do Kabaretu Olgi Lipińskiej?
Czy jest jakikolwiek kabaret poruszający kwestie polityczne? Bo z tego co obserwuje, już parę lat temu wszystkie kabarety polityczne poznikały, obecnie kabarety zajmują się jedynie bezpiecznymi tematami.