Wpis z mikrobloga

@dreaper: no ale to tyczy się chyba płynów na bazie 100% VG. Nie słyszałem, żeby ktoś dodawał wody do roztworu VG/PG, jeśli chmurzą na dripperach czy RBA. Ludzie raczej starają się omijać bazy z wodą zdemineralizowaną
  • Odpowiedz
Ludzie raczej starają się omijać bazy z wodą zdemineralizowaną


@spluczka: Jacy ludzie? Ja właśnie wapuję bazę 40 PG / 12 AP / 48 VG. Mam świetną chmurę (takiej jeszcze nie miałem), zero wycieków i nic mi się nie przypala.
  • Odpowiedz
@dreaper: w najbliższy czasie kupię trochę wody zdemineralizowanej, namieszam i sprawdzę czy jest jakaś różnica.
Osobiście - mam mieszane uczucia co do wody zdemineralizowanej w kupnych, gotowych płynach nikotynowych, gdzie występował ok. 10% udział wody w roztworze (PG/VG<50% +8-10% wody zdemineralizowanej).

Strzelanie na grzałce i raczej nędzna chmura. Nic to, zobaczymy.
  • Odpowiedz
Strzelanie na grzałce


@spluczka: Nie mam żadnego strzelania, masz jakąś nieszczelność i za dużo płynu dociera do uzwojeń grzałki (grzałka pływa w liquidzie) albo masz za wysoką temperaturę i cały proces odparowywania przebiega zbyt gwałtownie.
  • Odpowiedz
@dreaper: niemożliwe, żeby pływała, bo saa grzałka znajduje się niespełna centymetr powyżej poziomu obu końcówek knota (tzn. końcówki knota "zwisają" w dół, po obu stronach, w kierunku kanałów doprowadzających płyn), które nasiąkają tylko przy zaciąganiu się (cecha podciśnieniowców), bo tylko wtedy podnosi się poziom płynu w komorze grzałki (nawilżając knoty na grzałkach)
Szczelny być musi. W przypadku podciśnieniowców są tylko dwie możliwości - albo zbiornik jest całkowicie szczelny, albo nie
  • Odpowiedz