Wpis z mikrobloga

Może nie umiem przygotowywać takich ładnych posiłków jak niektórzy tutaj (uświniony talerz) no ale... babciu! To jest zajebiste!
250g kury w kostkę duszonej z papryką
pół torebki ryżu
pół cebuli
kilka pomidorów koktajlowych
100g jogurtu greckiego
przyprawy do smaku (ostre ofkorz dla wątpliwej przyjemności pieczenia japy #pdk )
#dieta #mikrokoksy
źródło: comment_ow8oXDNc5CB1BRBvHgQyU3WLQvTUFEv1.jpg
  • 8
@Daxxx: Kurczaka pokrojonego w kostkę pryskam olejem 0kcal i mieszam z przyprawami (ja dałem przyprawę do gyrosa, pieprz cayenne, paprykę słodką [dość dużo], oregano, curry) zamykam w pojemniku i wstawiam na pół godziny do lodówy żeby się przeżarło. Wrzucam kurczaka na patelnię spryskaną olejem 0kcal i dolewam z 50ml wody, trochę mieszam aż kurka się zetnie, potem przykrywam żeby się dusiła i dolewam wody jak zabraknie. Jak mięso trochę zmięknie dodaję
@Sag_: Jeszcze nie oglądałem ale już udzielę odpowiedzi bo domyślam się po tytule o co chodzi - tak wiem że te oleje mają kalorie, ale są tak potocznie nazywane a ja nie chciałem się na ten temat rozpisywać bo nie o tym był wpis, mi po prostu łatwiej się używa olej w spreju, ZNACZNIE mniej go zużywam i przez to nie wliczam go do bilansu :)