Wpis z mikrobloga

Na studiach miałem programowanie PLC i mi się spodobało, więc chciałbym w tym kierunku iść. Mógłby ktoś doradzić przy zakupie zestawu startowego PLC Siemens S7-1200 (mogą być inne, tylko żeby pomogło znaleźć pracę tym zajmującą się). Cenowo mogę wydać do około 2000 zł.
#plc #automatyka
  • 13
@jackkin Proponuje na początek coś tańszego, nauczyć się w drabince zwykłej to proponuję unitronics, do większości małych maszyn jest wystarczające, na stronie elmark możesz kupić poserwisowy sterownik jazz za 300zł z groszami 16 wejść 10 czy 11 wyjść z gwarancją 12miesięcy. To sterownik z hmi 2x16. Darmowe oprogramowanie w tym np serwer dde czy oplc. Ja sam robię na tym sterowanie do maszyn (z tym że używam nowych) jak chcesz to zawsze
@Jackkin: a ja w ogóle nie proponuję tej drogi. Też o tym kiedyś myślałem i prawda jest taka, że dasz 2 koła za sterownik i co? Pomigasz diodami i nic więcej. Do tego wystarczy symulator. Automatyka przemysłowa to nie dziedzina, której nauczysz się w domu. Dodatkowo - to nie programowanie komputerów, że napisana aplikacja jest produktem samym w sobie. Trzeba znać się na sprzęcie wszelakim, bo produktem końcowym programisty PLC jest
a ja w ogóle nie proponuję tej drogi. Też o tym kiedyś myślałem i prawda jest taka, że dasz 2 koła za sterownik i co? Pomigasz diodami i nic więcej. Do tego wystarczy symulator. Automatyka przemysłowa to nie dziedzina, której nauczysz się w domu. Dodatkowo - to nie programowanie komputerów, że napisana aplikacja jest produktem samym w sobie. Trzeba znać się na sprzęcie wszelakim, bo produktem końcowym programisty PLC jest działająca linia/maszyna,
@PrevuD: ja zrobiłem może z 5 programów, do w sumie 10 maszyn, raczej takich prostych. Kolega robi maszyny kamieniarskie na tych sterownikach, do tego pory w 1 wymieniał przekaźniki, a robi na nich od kilku lat. Ma dużo pamięci jak na tak prosty sterownik. Przede wszystkim to nie chińczyk tylko produkcja żydowska :)