Wpis z mikrobloga

2015r. i mimo wszystko udało mi się poznać jeszcze jednego człowieka, którzy wierzy w spisek, że nikt nie chciał się pochylić nad wynalazkiem stulecia, czyli nad Zderzakiem Łągiewki. Kurcze ilu ich jeszcze zostało? Jak im to tłumaczyć, bo mi już sił brakuje. Jeszcze na koniec coś wybredził, że są i tacy co Newtona obalają.

#nauka #fizyka
  • 6
@Gorthin: Kiedyś w barze przysłuchiwałem się rozmowie pewnego jegomościa z moim znajomym i jakąś dziewczyną.
No i ów jegomość natchniony opowiadał o cudownej maszynie która zapewniłaby ludzkości energie jakiej potrzebuje do kolejnego poziomu cywilizacyjnego ale chciwe korporacje sterowane przez żydów na to nie pozwolą.Jak już się przysłuchałem to podszedłem do nich i powiedziałem mu że to co opisuje to zwykły silnik elektryczny xD i że w barze na pewno jakiś znajdą
@cdawid1: Nie ma co przybliżać, bo to dobry śmiech. Po prostu mówił, że nikt z przemysłu motoryzacyjnego nie zainteresował się bo lepiej przecież zarabiać na naprawach i częściach. Rozumiesz nikt nie chciał urzeczywistnić planów Łągiewki. I jeszcze dodał, że "tak działa właśnie wolny rynek". To zatwardziały PISowiec. Jednostka betonowa nie do przebicia zwykłym mieczem. Tłumaczyłem na czym problem polega, ale nic nie docierało. A o obalaniu Newtona to mówił, że właśnie
@Gorthin: Demonizowanie średniowiecza i przedstawianie tej epoki jako epoki brudu,zaraz tortur i zacofania jest imho świetnym przykładem czyjejś ignorancji.
A jeszcze z takimch śmiesznych przykładów to napiszę że raz jeden świeżo poznany kolego twierdził z całą pewnością że nie ma żadnej ciemnej energii a galaktyki się odpychają dzięki polu magnetycznemu XD.