Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie to rozdrabnianie na ułamki. Skoro film jest tak dobry, to czemu nie 9/10, albo 10/10?


@donOGR: Zwyczajnie czuję jakąś taką lekką nieśmiałość, jeżeli chodzi o rzucanie dziesiątkami, a 9 to za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla mnie także 7/10 Gdyby nie muzyka (identycznie jak w Birdman) ten film nie był by brany pod uwagę do nomnacji. Ale muzyka to nie wszystko.


@CreativePL: Że co? Widziałam kilka dni temu Birdmana i nie mogłam znieść tej muzyki w nim, była drażniąca, nie stanowiła spójnej całości z filmem, który sam w sobie był nawiasem mówiąc słaby. Whiplash to w ogóle inna liga, ten przereklamowany, pretensjonalny Birdman nawet się do
@blackorchid: A co takiego wyjątkowego jest w whiplash? Młody dzieciak który za wszelką cenę goni za marzeniami. W połowie filmu stwierdza że to nie dla niego, żeby jednak później powstać z zgliszcz i dokonać tego co zamierzał na początku.

No sorry, scenariusz jak miljony innych. Gra aktorska na normalnym poziomie oprócz Simmonsa który był twardy i charakterystyczny jak na ten film, jednak bez ekscesów

Proszę, powiedz mi dlaczego ten film zasługuje
@blackorchid: Dlaczego za mało? Po co sobie utrudniać, albo utrudniać odbiorcom? Dokładnie nie wiem co napisać, bo nie wiem jak uzasadnić, wyjaśnić to +0,7 w ocenie. Filmy, albo można polecić, albo nie. Po co się tak rozdrabniać?
Proszę, powiedz mi dlaczego ten film zasługuje 10/10 bo jak dla mnie jest ponad normę jednak nie jest arcydzełem, i nigdy nie będzie. Za 5 lat BA za 2 lata nikt o nim nie będzie pamiętać..


@CreativePL: Niesamowity klimat, ale to jest moja subiektywna ocena.
Wiadomo, że każdy może mieć inne odczucia, mnie mocno urzekł i dlatego właśnie ten film polecam.
@donOGR: Akurat co do istoty "dziesiątek" to zgodzę się z @blackorchid: Może nie rozdrabniajmy się na 0,1; 0,2 itd ale na polówki to jak najbardziej. Nie raz brakuje mi połówek na FW aby ocenić dany film. Polecając film mogę polecić ten i z oceną 6 jak i 8. Jednak oceniając brakuje mi tego, niejednemu filmowi dał bym 6,5 zamiast 6 (bo jednak na 7 nie zasługuję) identycznie z oceną 7,5
@blackorchid: obejrzałam jakiś czas temu, by porównać go do birdmana. oczywistym jest, że whiplash wygrał ! dobry film, trzymający w napięciu, ostatnia scena cudownie streściła całą historię :) choć jak dla mnie to takie 7,5/10
Dlaczego za mało? Po co sobie utrudniać, albo utrudniać odbiorcom? Dokładnie nie wiem co napisać, bo nie wiem jak uzasadnić, wyjaśnić to +0,7 w ocenie. Filmy, albo można polecić, albo nie. Po co się tak rozdrabniać?


@donOGR: Jak to utrudniać? XD Czy 9,7 zamiast 9 czy 10 to serio coś, do czego można się przyczepić?
Mirko mnie zaskakuje czymś nowym każdego dnia XD