Wpis z mikrobloga

Mam cofniętą jedną jedynkę na dolnej szczęce. Przyznam, że niechętnie podchodzę do aparatów (ze względu na wykonywany zawód) więc zastanawiałem się nad alternatywą. Wada nie jest duża, ale z racji wieku (25lat) z tego co rozumiem ciężko takie zęby ruszyć.
Doszukałem się paru alternatyw jak Clear Aligner i inne, czy to ma sens?

Cofnięcie jest mniej więcej takie jak na tym zdjęciu (troche mniejsze nawet), z tym że to jest lewa jedynka.

http://stalyaparat.blox.pl/resource/2012_02_05_dol.jpg

#stomatologia #ortodoncja #medycyna
  • 13
  • Odpowiedz
@Kajmel: nie bardzo się znam na tym, ale z tego co czytałem na forach taki aparat jest do 15 roku życia.

z resztą najlepiej będzie chyba iść do ortodonty na badanie i spytać się o alternatywy

Tak tak wiem, chciałem sobie po prostu zbudować jakieś pojęcie o tym, żeby ewentualnie sie podpytać o alternatywy. :)
  • Odpowiedz
@MowMiJurek: Clear Aligner to bardzo fajne rozwiązanie, szybko wyleczy taką małą wadę, no i nie ma się go na zębach 24/7. natomiast... serio aż tak bardzo przeszkadza Ci taka mikroskopijna wada, żeby to leczyć? :)
  • Odpowiedz
@MowMiJurek: uwierz mi, że taka mała wada jest praktycznie niezauważalna dla innych, tylko dla Ciebie i Twojego dentysty ;) ale jak uważasz. przy czym leczenie Clear Alignerami dopiero wchodzi na rynek i jeszcze niewielu lekarzy pracuje tą metodą, ale na pewno to będzie lepsze rozwiązanie dla takiej wady niż stały aparat, dlatego ten drugi odradzam w tym wypadku.

btw. nie ma czegoś takiego jak dolna szczęka tylko żuchwa, a na zdjęciu
  • Odpowiedz