Wpis z mikrobloga

@Traviu: szymonbike się wg mnie skończył ale trochę pozytywnych rzeczy po sobie zostawił - parę osób założyło blogi "na wzór" szymona i całkiem nieźle im to wychodzi. a szymon... niech sobie jeździ po tym calpe. ale pisać to już nie umie :(
  • Odpowiedz
  • 0
@hofier: czasami ma ładne zdjęcia i nie chodzi mi tu o jego trzepactwo. I właśnie tym trzepactwem zniechęcił chyba wszystkich. Lans jest, wygląd ważniejszy od reszty.
  • Odpowiedz
@Traviu: ja tam do niego nic nie mam, w sumie dzięki niemu trochę inaczej na to wszystko spojrzałem,
Uważam, że ma klapki na oczach i nie dostrzega tego, że może jednak ktoś lubi się ścigać i czerpie przyjemność z przyjeżdżania na IC/rondobabka czy inne ustawki, a jazda po Alpach i oglądanie widoczków go nudzi.
Ale ogólna ocena jest pozytywna :)

Do szczęścia prowadzi wiele ścieżek i każda może być dobra.
  • Odpowiedz
@Traviu: @hofier: Teksty Szymona trzeba traktować z przymrużeniem oka. Ostatnio odpłynął trochę w kierunku motywatora typu "#!$%@? wszystko, jedź w Bieszczady". Dla niektórych nierealne, inni może znajdą w tym inspirację.
Moim zdaniem trzeba docenić jego wkład w szerzenie dobrego gustu wśród kolarzy. Wiadomo, nie każdego na to stać, ale warto wziąć pod uwagę niektóre sugestie. Oczywiście z dystansem, nie trzeba być ortodoksem.
  • Odpowiedz
@Wilier: Mnie nie podoba się to jak pisał od samego początku. Styl i ten jego "kolarski słowniczek", którego używa tak bardzo na siłę..

@Bimbermaeister: Co to znaczy "szerzenie dobrego gustu wśród kolarzy"? Dla mnie on nie jest wyznacznikiem dobrego gustu, a raczej takiego typowego trzepactwa: "O, oksy Oakleya, biere!".
Nie mam bólu dupy o to, że go na to stać, ale chodzi o to jego podejście i zdanie
  • Odpowiedz
@Traviu: A ja ci powiem inną rzecz... Między innymi Szymon dzięki fotkom zmotywował moją mamę do kupna i jazdy na rowerze :) Kompletnie nie zawraca sobie głowy jego tekstami, tylko i wyłącznie ogląda fotki na fejsie.
  • Odpowiedz
Teksty Szymona trzeba traktować z przymrużeniem oka.

@Bimbermaeister: z tego zdaje sobie sprawę ale ostatnio stał się po prostu monotematyczny i nudny...

wkład w szerzenie dobrego gustu wśród kolarzy

z tym się zgodzę. może nie chodzi o to żeby robić z szosy drugiego golfa ale coś w tym jest. wystarczy popatrzeć sobie na "stylówę" młodych (<30) i tych bardziej zaawansowanych. ja nie mówię, że kolory dobrane z dupy są złe ale nie ma nic złego w tym żeby dobrze wyglądać na sprzęcie w który pakujemy swoje roczne zarobki :D
inna rzecz, że sam szymon na wzór się średnio nadaje (sam łamie swoje "zasady") ale samo uświadomienie, że nie tylko noga się liczy i daje przyjemność to
h.....r - > Teksty Szymona trzeba traktować z przymrużeniem oka.
@Bimbermaeister: z ...

źródło: comment_yVWweNeWMPHmMSBtgp4QNIWeq6bVDM5b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Traviu: Nie każde oksy Oakleya są fajne. Jeśli coś jest niedopasowane to nie wygląda dobrze, ubieranie się w stylu choinki, wszystko z innej parafii też nie jest eleganckie - chyba się z tym zgodzisz. Co do jazdy nocą, napisałem, że trzeba podchodzić z dystansem, bo bezpieczeństwo przede wszystkim. Chociaż nie przypominam sobie, by Szymon zachęcał do zaprzestania używania odblasków, lampek, czy innych jaskrawych wiatrówek (sam przecież sprzedaje shut up legsy
  • Odpowiedz
  • 1
@Bimbermaeister: kiedyś wrzucał zdjęcia z przykładami śmiesznego ubioru kolarzy. Jak znajdę to podeślę. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to bylo to w komentarzu pod jakimś wpisem.

Co do tych kolorowych ciuchów- sprawdź stare stroje kolarskie. Pstrokate, w różnokolorowe trójkąty i inne kształty. Jeździ u mnie w mieście kilku starszych panów w takich strojach, nie wyglądają źle. Może dlatego, że lubię oldschool.
  • Odpowiedz
  • 2
@Traviu: co innego oldschool a co innego żółta koszulka z niebieskimi kalesonami(sic!) na czerwonej ramie. Pewno że grunt to jeździć ale taki outfit to nie retro tylko trzepactwo. Retro ciuchy są bombowe :D
  • Odpowiedz
@Traviu: Dokładnie - oldschool jest spoko jeśli np. jedziesz na oldschoolowym rowerze. Jednak tak jak kolega wyżej wspomniał, ubieranie się w ciuchy piejące różnymi kolorami, gdzie nic do siebie nie pasuje jest po prostu brakiem gustu. A wcale nie trzeba być bogaczem, by ubrać się stylowo. Nie tylko Rapha produkuje ładne ciuchy rowerowe.
  • Odpowiedz