Wpis z mikrobloga

#balizox
Witajcie, mirki!

Dzisiaj parę słów o moim sposobie na latcha, czyli co zrobić, by nie krzywdził naszego ostrza :)
Czego będziemy potrzebować:
- Balisong ze zwykłym latchem :) dobrze, jeśli ostry, bo przyda się do cięcia
- korek od wina (taki z kory, raczej nie gumowy ani plastikowy)
*dodatkowo ewentualnie jakiś klej.

Co z tym robimy? Pokażę na swoim Waltherze, bo wiem, ze wiele osób potrzebuje tego wpisu do tego właśnie noża.
Wycinamy z korka mały kawałek, o podłużnym kształcie, jak na zdjęciu. Powinien być odrobinę grubszy niż szpara w ramieniu naszego motylka. Wciskamy go potem w tym miejscu tak, by nie blokował zbytnio ruchu latcha (możecie przytrzymać korek palcem i poruszać chwilę latchem, żeby korek się lepiej dopasował). Efekt końcowy powinien wyglądać mniej więcej tak: Zdjęcie1 Zdjęcie2 :)
Dowód działania: link

Mam nadzieję, że pomogłem! :) Nie jest to może spring latch, którego wszyscy by chcieli, jednak jest to o tyle dobra metoda, że w żaden sposób nie uszkadza nam noża :)


PS.: Mam już aparat, więc pewnie będę sprawdzał jak nagrywa :) Wypatrujcie filmiku (albo kilku, jak się uda!). Aa, i jeszcze jedno. W pierwszym komentarzu ankieta: kto z was ma Walthera, niech zaplusuje ten pierwszy komentarz (jak masz go i jeszcze coś poza nim, to też daj plusa) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłego machania i smacznego! ;)

#mojehobby #zainteresowania #balisong #noze
Zoxico - #balizox 
Witajcie, mirki! 

Dzisiaj parę słów o moim sposobie na latcha,...

źródło: comment_V6Dg3PCXIdrizar6iYxFFZWFTsLe8Zz2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ETplayer: Popieram. Zdrówko ;) ja pierwszy raz wódkę od dawna, ale w summie ostatnio straszną zajawkę na wino złapałem :)
...
Aaa... żeby korek zdobyć... ok, nie kminie już najlepiej :D niemniej jednak miłego wieczoru.
  • Odpowiedz
@Zoxico: dobra miszczuniu, my tu gadu gadu, a fotki poszli w cholerę. Weź no mnie jeszcze raz zaprezentuj jak tego korka wciś żeby to laczka powstrzymywało od gryzienia oszcza.
  • Odpowiedz
@Jogibabu: Muszę znaleźć sobie lepszy serwer do wrzucania zdjęć niż wiadomości na FB :D Wrzucę jeszcze raz pewnie w nowym wpisie. Zrobię tak, że podzielę go tematycznie, w sensie że najpierw tytuł wpisu, linki ze zdjęciami do jednego wpisu, przerwa, tytuł drugiego, potem zdjęcia do drugiego itd :) A jak masz tak, że nie usiedzisz na miejscu, póki ich nie dostaniesz, to mogę ci wysłać na priv :D
  • Odpowiedz