Wpis z mikrobloga

@lechwalesa:
Tylko tyle w odpowiedzi na te kłamstwa i pomówienia

Moim zadaniem było tylko doprowadzić do pełnej wolności i przekazać zwycięstwo Narodowi i to wykonałem .

Resztę miał i robi Naród .

Po zwycięstwie , ja zrobiłbym to i szybciej i lepiej w systemie Prezydenckim .który swego czasu proponowałem jak i inne rozwiązania .

Wybrano innych wariant i innych ludzi i inne propozycje .

Jeszcze kilka razy zgłaszałem się , nieskutecznie do realizacji swojego programu .

Więc nie wolno mieć najmniejszych pretensji do mnie .

Za tak finezyjną walkę , prowadzoną pod moim przewodem , świat podziękował mi , przyznając dwa razy Profesora , około stu doktoratów i niezliczoną ilość nagród ,medali i odznaczeń .

Wszystko to i nie tylko niezależnie od wartości i prywatności przekazałem Narodowi .

Można oglądać to , mam nadzieje w Częstochowie

Przypominam rocznicowo

Rodaku gdyby było możliwe w tamtym czasie ; więcej , mądrzej , lepiej , szybciej , sprawiedliwiej i jeszcze jak; to bym napewno zrobił , to bym zobił , to bym zobił .Pracowałem na granicy bezpiecznej możliwości i między innymi z takimi ja poniżej .. .

Komunizm z Jaruzelskim na czele w Polsce mógł jeszcze trwać lekko ponad 50 lat a siłowo nigdy nie byliśmy go w stanie pokonać .
To był cud , to była finezja , która doprowadziła do zwycięstwa ,oczywiście koszty były i po przegraniu postkomuniści i ich służby przeszkadzały i robiły różne machloje .
Zwycięscy nie mieli siły , programów kadr ,zorganizowania na szybsze opanowanie .
Jedynym wyjściem był system Prezydencki i dekrety co proponowałem i nie otrzymałem , dzięki między innymi takim jak kaczyńscy macierewicz olszewski i tp.
W tamtych warunkach w tamtym czasie nic więcej , nic mądrzej , nic szybciej ....... nie było realne i możliwe L Wałęsa

Komunizm z Jaruzelskim na czele w Polsce mógł jeszcze trwać lekko ponad 50 lat a siłowo nigdy nie byliśmy go w stanie pokonać .
To był cud , to była finezja , która doprowadziła do zwycięstwa ,oczywiście koszty były i po przegraniu postkomuniści i ich służby przeszkadzały i robiły różne machloje .
Zwycięscy nie mieli siły , programów , kadr ,zorganizowania na szybsze opanowanie .
Jakimś wyjściem był system Prezydencki i dekrety co proponowałem i nie otrzymałem , dzięki między innymi kaczyńskim macierewiczą olszewskim i tp.
W tamtych warunkach w tamtym czasie nic więcej , nic mądrzej , nic szybciej ....... nie było realne i możliwe . L Wałęsa
Z takimi między innymi pracowałem .
Prawdziwie przeszkadzanie , a nawet próba zamach stanu , na prawice możesz sam to sprawdzi miała miejsce wtedy jak Kaczyńscy i ta familia atakowała Urzędujących w tedy .Marszałek , Sejmu Chrzanowski , Marszałek Senatu Chełkowski , Premier Suchocka i Prezydent Wałęsa to była Prawica .
W tamtej rzeczywistość prawnej będąc zwierzchnikiem sił zbrojnych to w mojej kompetencji była wymiana Generałów .Tego nie mógł dokonać bez mojej wiedzy ani Premier Olszewski ani minister Macierewicz .
Dokonano jednak tego , kiedy byłem za granicą , łamiąc prawo .Gdybym był podobnie nieodpowiedzialny , należało wjechać dywizją wojska , wyrzucić uzurpatorów , bezprawnie osadzonych i przywrócić dowództwo bezprawnie zwolnione .
To musiało by się odbyć z użyciem broni , a co należało zrobić z decydentami , którzy tym bezprawnym działaniem uruchomili zamach .tak zamach stanu , czy trzeba innych dowodów , to są fakty . Ktokolwiek podnosi o inwigilowaniu prawicy i bezprawnym działaniu niech zauważy , to jest najważniejsze i to była zbrodnia .
Zlekceważyłem to w tedy ryzykownie , ale przemyślanie i to czeka na rozliczenie .
Opis i dowody możesz znaleźć w książce napisanej przez Generała Wejnera [ Wojsko i politycy bez retuszu\

Czy pamiętasz str1
W tym roku wypada kilka ważnych rocznic , więc przypominam fakty i dowody .

W temacie rozliczeń,dekomunizacji ;byliśmy i jesteśmy w najgorszej sytuacji , bo byliśmy pierwsi na drodze odchodzenia od komunizmu , ewolucyjnie , kompromisem daliśmy szansę i czas na uporządkowanie korzystne dla komunistów i SB całości spraw , ale gdyby nie to , i nie tak , nikt nie zdołałby inaczej rozbić Komunizmu .Tylko tak i tylko tak , ale koszt własny jest taki .

Bez okrągłego stołu nie było by dzisiejszej Wolnej Polski . Wolność , demokracja przekazana została Narodowi częściowo a potem w całości . To że była i jest żle zagospodarowywana , to już inny tamtych . Żadnej zdrady w Magdalence ,i nigdzie ,gdzie ja byłem na Boga nie było. Tylko tyle i aż tyle można było osiągnąć w tamtym czasie w kondycji jaką mieliśmy , Jeśli ktoś mówi że można było ,no to dlaczego nie osiągnął , trzeba go oskarżyć o stracona szansę o uchylenie się kosztem Polski .Ja gdybym mógł , gdybym potrafił więcej , mądrzej i sprawiedliwiej , to na pewno bym zrobił , a gdybym znał kogokolwiek , kto by to potrafił przekazałbym mu swoje możliwości .

Nie mieliśmy żadnej szansyna oderwanie się od ZSRR .Tak uważali wszyscy poważni na tym świecie w tamtym czasie . W każde miejsce w Polsce były wycelowane rakiety ,wystarczyło przycisnąć przycisk w Moskwie . Generałowie widzieli te przyciski i rakiety .W TYM STANIE RZECZY ODKŁADALI WOLNOŚĆ NA SPRZYJAJĄCE OKOLICZNOŚCI .Jeśli w to wierzyli , za wiarę nie wolno mieć pretensje .Jeśli byli pachołkami Moskwy to są zdrajcami . .To należy rozstrzygnąć

Czy wiesz kto nakręcił potajemnie Film z alkoholem w Magdalence ,,SB " Czy wiesz kto go zmanipulował z różnych ujęć tej samej sceny zrobił około 20 zdjęć ,,SB" Czy wiesz kto go Ci udostępnił, by tak go propagandowo wykorzystywać ,,SB" a więc wierząc w te i podobne chwyty współpracujesz pomagasz w wrednej bezczelnej grze trupowi SB , taka jest prawda .

Wielu narzeka na stan Kraju i wiele pretensji kieruje do mnie LW ;tak na poważnie .Komunizm upadł i nawet komuniści nie mają wątpliwości . W prawdzie mógł jeszcze trwać ;jak na Kubie czy Korei , wszystko mogłoby być na przydziałowe kartki ,od chleba , do samochodu . Grzeczni co 20 lat mogli by bon na wykupienie dostać .
Problem w tamtym czasie polegał na tym jak od tego odejść bez krwi .Wziąłem na siebie ciężar tamtego przewodzenia i to się dało kompromisem bez walki osiągnęliśmy .
Całość zwycięstwa została przekazana narodowi z hasłem bieżcie sprawy w swoje ręce .
Więcej i lepiej nie dało się osiągnąć .Nie było żadnej zdrady , czy handlu z mojej strony i tego pilnowałem wraz z uczestniczącymi księżmi przy okrągłym stole .
Przewidując obecne brednie i podważania [Magdalenka]nie zgodziłem się usiąść bez udziału księży jako gwarantów tej gry .
Była tam w tedy zdecydowana choć chytra walka .
Komuniści chcieli przy naszym ograniczonym udziale wykonać brudną robotę , gdzie narazilibyśmy się Narodowi i po utracie zaufania grzecznych zostawić a niegrzecznych odrzucić ze sceny .Tak by komunizm i komuniści pozostali wraz z ZSRR i pozostałością systemową .przy lekkim remoncie .
Ja natomiast klinem [Kompromisami następującymi] zamierzałem rozsadzać i wykończyć komunizm co chyba nie ma wątpliwości udało się ..
Można wprawdzie było pozostawić nieuchronne odejście od komunizmu następnym pokoleniom ,ale czy Oni by sobie lepiej poradzili z nieuchronną koniecznością .bez Papieża Polaka i naszej pamięć z Wolnej Polski , której Oni nie widzieli .

Czy pamiętasz str 2

Ocena przebytych prezydentur.- Wałęsa dał Ci wolność od komunizmu, bezpieki, Sowietów i Armii Czerwonej, uregulował stosunki miedzy powstałymi Państwami , ,wytyczył kierunek NATO i Unia Europejska ,wynegocjował redukcje połowy zadłużenia zagranicznego, a resztę miałeś zrobić sam dla siebie.
Wielu nie potrafiło tego zrobić i szuka winnych. Kwaśniewski nie zrealizował obietnic wyborczych. Kontynuował jedynie wytyczoną przez poprzednika linię polityczną, osiągał minimum a Polska płaci tej nieudolności rachunki.
Przykładem są koszty wstąpienia do Unii Europejskiej, znikome w stosunku do potencjalnych możliwości środki pomocowe dla Polski . Budował urzędy pustych gestów i braku wymiernych osiągnięć, w sprawach wewnętrznych mnożenie koszów funkcjonowania dworu i urzędu, politycznej bierności i ceremoniału.
Czy przyjdzie czas na rozliczenie? Prezydenturę zdobył w dużej mierze intrygą i niedotrzymaniem uzgodnień sztabów wyborczych. Czemu jest w polskiej polityce miejsce dla cynicznych graczy którzy zawsze chcą być na górze, za wszelką cenę, są gotowi sprzedać się każdemu, kto zapłaci, którzy przyjmą każdą legitymację partyjną - czerwoną, czarną czy brunatną? Polskie problemy pochodzą w dużej mierze z takich postaw. Postuluje analizę kosztów urzędu Prezydenta RP w stosunku do zadań konstytucyjnych .

Obalenie Rządu Olszewskiego --To był najbardziej nieudany rząd w historii najnowszej .Właściwie nigdy nie był z kompletowany zawsze brakowało kilku ministrów , byli w zamian kierownicy .Robił wszystko ,ale to co było mniej potrzebne na ten czas ..Same konflikty i złe decyzje .To doprowadziło do zebrania podpisów przez posłów w celu odwołania tego rządu .Zbieranie podpisów trochę trwało , bo się nie spieszono , to doszło do uszu Olszewskiego i Macierewicza . Postanowili ratować się poprzez skłócenie sceny politycznej rzucając nie przygotowaną lustracje .Skłócenie by nie mógłby długo powstać nowy rząd a Oni by sobie rządzili .Gdzie tu interes Polski .Paraliż kraju kompletny .Wszystkie ogniwa władzy sparaliżowane .Nic nie przygotowane .Tylko w tej sytuacji musiałby być w prowadzony stan wojenny , ale kto i jak miał go wykonać .Ta sytuacja kwalifikowała się pod trybunał .Zapanowałem nad szaleńcami i ich nieodpowiedzialnymi pomysłami udało się mieliśmy szczęście .Kiedyś historia w wolniejszy czasie to udowodni . Nie było ordynacji wyborczej , nie było ustalonych terminów ,a kto i kiedy miął to zrobić kto podpisać przy paraliżu taczkowym wszystkich struktur Państwa .Pełna anarchia

Czy pomiętasz str3

Słyszę że moja prezydentura była mniej udana ,że należało zostać w Solidarności .

Czekałem że ktoś wreszcie zauważy co by było , gdybym w ostatniej chwili nie sięgnął po prezydenturę ,stając przeciw wszystkim [Niezależnie od tego ile dokonałem w jej trwaniu ,a co jest publicznie mało znane].

Tylko w taki sposób mogłem dobić komunę i poprawić mankamenty okrągłostołowe.

Premier Mazowiecki jedyny możliwy w tamtej rzeczywistości porządny człowiek, ale legalista, i formalista, który dotrzymałby do końca Generała na prezydenturze, [nie mam najmniejszej wątpliwości],

No i teraz zastanówcie się, co by było, gdyby było .Reformy bolesne byłyby kontynuowane.

Tymiński zbierałby rosnącą rzesze niezadowolonych z kosztów reform.

Rosja opanowywała równowagę w cofaniu się imperium .

Wynegocjować w traktacie nic więcej nie można by było .

[Wynegocjowany traktat był niekorzystnym, a od podpisania zależało wycofanie wojsk]

Generałowi nie wypadałoby wystąpić z układu Warszawskiego i opuścić RWPG , a to leżało w tedy tylko w jego formalno-prawnych kompetencjach .

Obolałe społeczeństwo na pewno by wybrało w kolejnych wyborach postkomunę na długie lata,

Generał by miał w cuglach następną kadencję prezydencką .

W tej sytuacji nie ma mowy o wycofaniu wojsk sowieckich i wejściu do NATO i Unii Europejskiej .

Za dziesięć następnych lat może , następna solidarność, ale już Europy środkowo Wschodniej ,ruszyłaby z posad bryłę świata.

Ten niewątpliwie bardzo realny scenariusz zmusił mnie do skoku na Prezydenturę.

Byłem i jestem dziś jeszcze bardziej pewien , że tak by właśnie było i że w ostatnim momencie , powtarzam w ostatnim momencie . tym ruchem wykonanym w osamotnieniu i przeciw
wielu otworzyłem drogę do obecnej rzeczywistość .

Niewyobrażalne jest co by było gdybym postąpił inaczej . L.W.
  • 2
  • Odpowiedz