Wpis z mikrobloga

Mirki, da się coś zrobić z tym gnojem? Następny "beznesmen eko trejd handel" i kumpel się nadział...

Aukcja allegro
To samo aliexpress

Jeszcze bezczelna świnia liczy 30zł za wysyłkę xD
Można mu to odesłać do jego warszawki z jakimś pismem? Przecież kupione od niego a nie od ping ponga więc i dla niego wypadałoby zwrócić? :)

#aliexpress #allegro #januszebiznesu #oszukujo #prawo
  • 42
@PiotrokeJ: Jakbyś nie wiedział jak to jest.

Olać to, że przepłacone Chodzi o to, że te podróby nie wytrzymają pewnie miesiąca...

@fredzioo: tak, do chin... jaki wspaniałomyślny sprzedawca, w ogóle nie odpowiada za swoje towary, nawet ich w ręku nie miał.

Pytam, czy da się coś z tym zrobić.
@TurboBlejzer: Ten z allegro sprzedaje jako firma, więc jak przyjdzie do Ciebie czy tam Twojego kolegi paczka masz 14 dni na zwrot wg. prawa

Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy) oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego". Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że
@darck: dzięki

@kuba206: Wiesz, ja już jestem na to uczulony. Od razu zauważyłem po lewej "czas realizacji 20-45dni" i już wiadomo o co chodzi. Niestety kumpel nie wie i kupił...

Jeszcze jedna kwestia Panowie. Owy "dżentelmen" żąda:

"Firma zwróci pieniądze na rachunek bankowy Kupującego. Warunkiem odstąpienia jest zwrot towaru nie noszącego żadnych znamion użytkowania, w oryginalnym opakowaniu wraz z dowodem zakupu."

Przecież żaden ping pong nie da żadnego rachunku
@kuba206:
USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Art. 24.
Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, czym wyrządza poważną szkodę przedsiębiorcy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.