Wpis z mikrobloga

5 z egzaminu, z którego 80% u-----a.
Tak bardzo dumny.
Tak bardzo przyszłość przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#studbaza
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawo. Egzamin prawo karne.


@Rifle: kisnę. I od razu wiedziałem, że to prawo, bo

1. musiałeś koniecznie o tym poinformować niepytany
2. studentom prawa wydaje się, że prawo jest
  • Odpowiedz
@Rifle: nie rozumiem fenomenu prawa. Sam chcialem na nie isc, ale w sumie stwierdzam ze to ostatnia deska ratunku dla humanow ktorzy cannot into matematyka a nie chca zarabiac 1500 tylko 2000 w gownokancelarii przez 3 lata. Ponadto w polsce nie ma kultury prawniczej - pojscie do prawnika to jak sranie na srodku ulicy, taki fenonmen. No i pomijajac rozne walki oraz slaba moc przebicia dla wiekszosci osob ktore nie
  • Odpowiedz
@Rifle: a, no i jeszcze jedna megawada - nie masz mozliwosci pracy za granica w swoim zawodzie. Jestes uwiazany jak zbity kundel do cebulandi i cebulakow w kancelariach ktorzy moga traktowac cie jak chca bo dobrze wiedza ile jest studentow prawa i zaden nie czmychnie chocby do dojczlandu.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że jesteś jednym z tych, dla których dobry kierunek to taki, który wykładają jedynie na polibudzie i opiera się na naukach ścisłych?


@seth_pl: A tak nie jest? O_o
  • Odpowiedz
@pijanstwo: No to gratuluje podejścia, bo twierdzenie że tak przydatny kierunek jak prawo jest tzw. gównokierunkiem, pokazuje że najwidoczniej nie do końca rozumiesz co studiowałeś.
  • Odpowiedz
  • 3
@Rifle: prawo to gownokierunek, a karne materialne to jest jeden z najprostszych przedmiotow na stych studiach. Sry, ze cb uswiadomilem. Wieczna bk z ludzi definiujacych siebie jako: student prawa
  • Odpowiedz
@pijanstwo: @SatanD: Znajoma studiuje prawo na UJ (3 rok), to trochę mi poopowiadała o tym. Kierunki na AGH, na które przyjmowano ~150 osób wydawały mi się masówkami, ale zmieniłem zdanie, gdy dowiedziałem się o liczbie osób rekrutowanych na prawo na UJ. Z tych 600 osób jakiś procent na pewno znajdzie przepis na życie, ale dla reszty nie widzę szans. Ze strony uczelni to zwykłe skurczysyństwo, że przyjmują tyle
  • Odpowiedz
@durielek: Dlaczego mówisz o kradzieży i zniszczeniu rzeczy jednym czynem, skoro nieuwzględniany zbieg przestępstw występuje właśnie w sytuacji, kiedy sprawca dokonuje wielu czynów? Przestępstwo zniszczenia rzeczy jest przestępstwem następczym względem wcześniej dokonanej kradzieży (Marek, Gensikowski - "Konstrukcja czynów współukaranych i jej implikacje praktyczne", jest w necie).
  • Odpowiedz