Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy, bo już mnie nerwica bierze, kupiłem z 3 dni temu router, nówka sztuka- TP LINK, po podłączeniu go wszystko fajnie śmigało przez pierwszy dzień. Router stoi w drugim pokoju i do mojego komputera internet dociera przez wifi( mam kartę sieciową w swoim kompie). Następnego dnia i w sumie do teraz internet zaczął działać jak gówno, wszystkie strony się wolno ładują albo prawie w ogóle, na youtube jeżeli już jakiś filmik się odpali to często w jakiejś gównojakości 144p. Są momenty, że internet chodzi ok, ale przecież nie tak to ma wyglądać. Siedząc na wifi w telefonie problem jest podobny, więc wydaje mi się, że problem nie leży w moim komputerze(chyba?). Nie jest to też radiówka i nie mieszkam na żadnym #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Stary router zanim przestał działać chodził jak najbardziej dobrze jeśli chodzi o prędkość. Ktoś, coś?
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
@slickerson: w ustawieniach wifi będziesz miał informacja na którym kanale działa Twoja sieć. Może tam być informacja, że kanał ma być dobierany automatycznie. Powinieneś mieć dostępne kanały do wyboru od 1 do 13 (w PL wykorzystuje się jeszcze dodatkowe częstotliwosci i niektóre urządzenia mogą niedziałać na kanale 13). Możesz ściągnąć z neta jakiś analizator, który pokaże Ci, który kanał jest najmniej oblegany. Jeśli Ci się nie chce to leć na
@us3r: Jeszcze małe pytanko, da się te informacje znaleźć i ustawić na moim komputerze, do którego nie jest podłączony ani modem ani router? i gdzie znajdę te ustawienia wifi? :)
dzięki za poświęcony czas
@slickerson: kanał jest ustawiany na TP-LINKu. Komputer/Telefon to tylko klient. Zainstaluj na komputerze na którym masz wifi aplikację inSSIDer (link powyżej podany przeze mnie i
@slickerson). Jeśli masz telefon z androidem to mozesz pobrać aplikację (Wifi Analyzer) - da ten sam afekt. Po instalacji jednego z rozwiązań dostaniesz wykres pokazujący sieć Twoją i sąsiadów (w tym sieci ukryte - będą bez podanego SSID). Z tego programu zapamiętujesz kanał, który jest