Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mirki dostałem propozycję od kumpla żeby przepisać się do Liceum na Informatykę, z technikum (2 klasa) w którym jednym słowem #!$%@? totalny z zawodowych. Lepiej zaliczać miniony rok fizykę i nadrabiać z infy czy zostać i mieć tytuł informatyka? Klasę mam zajebistą ale trochę leniwą. Mirki doradzcie bo to myślę bilet w jedną stronę... Średnią tutaj mam 4.45 więc raczej nauka to nie kłopot bardziej zależy mi na przyszłości czy mus studia czy zawód w łapie?

#informatyka #it #szkola #pytanie #praca #studia
  • 19
@Kwilos: łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Jak mam sam ogarnąć materiał w domu skoro w szkole przez 7 godzin zazwyczaj tylko siedzimy? potrzebowałbym jakiegoś planu

@witam_w_wygrywie: chodzi o to że mam młodsze rodzeństwo i nie wiem jak ze studiami, chciałem mieć już zawód i ewentualnie samemu dorabiać lub by w razie poślizgu nie być z niczym

@windows8: wiem, ale fizyki u nas nie ma a bardzo chciałem żeby na WAT
@projekt997: Zostań w tym technikum. Ja z perspektywy lat nie wiadomo czy zrobiłem błąd i poszedłem do liceum czy nie. Wyszło tak ,że w sumie z 2 razy prawie bym miał przerąbane bo raz kumpel przysapał na początku i raz jednego gościa potrząsnąłem w 3 liceum.
W liceach (niektórych) straszna spina o to jest.

A z perspektywy czasu patrząc na to czego mogłem się nauczyć w szkole średniej zamiast grać w
Matura z informatyki obowiązkowo.


@Szlaufman: Bez żartów. Wiele uczelni na informatykę nie bierze tego papierka nawet pod uwagę. Matura z matematyki i ewentualnie fizyki to podstawa. Jak nie fizyka to informatyka jest bardzo ok, ale warto zainwestować w rozszerzenie z matmy.
@Ilythiiri: Z maty rozszerzonej dobrze uczy nauczycielka, i mam 5 więc to nie będzie problem z fizyką też nigdy nie miałem problemów dlatego szkoda bo informatyka bardzo mi na rękę. miałem iść na korki właśnie z Fizy ale angielski dla mnie priorytet
@projekt997: Z matmy się przyłóż, ja w liceum z fizyki podstawę zdałem z marszu na ~46%. W sumie na odwal się.

Angielski się przydaje ale powinieneś już go umieć. Przecież jest wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widać nie używasz na co dzień. To jedna z niewielu rzeczy za które dziękuję grą online.

Pamiętaj ,że poza arkuszami obowiązkowymi pozostałe możesz 'zdawać' nawet na 0% i wciąż zdać maturę.
@Ilythiiri: Po angielsku dogadam się, z tym nie ma problemu gorzej Idzie Gramatyka i jej poprawne stosowanie. Niby na informie powinno się programować.... Powinno to słowo klucz tak samo jak na reszcie zawodowych powinno się coś robić ale nauczyciele mają inne zajęcia... nie mniej kopnę trochę ich w Ego żeby się wzięli za mnie albo chociaż niech dadzą jakiś plan co mam sam przerabiać

Dzięki za rady :D
@projekt997:
1. #!$%@? gramatykę. To jest przeintelektualizowanie języka. Dziecko które ma 4 latka nie wie co to przydawka a gada w najtrudniejszym języku świata (Polskim) bez problemów. Ja też nie wiem co to przydawka (nie patrzeć w google!) i umiem mówić. Masz się umieć wysłowić. Poprawność języka pojawi się podczas rozmów z nativami. Reszta i tak ma to w dupie. Najważniejsza jest komunikacja bo temu służy język.

2. Programowanie - musisz