Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasy próbuję znaleźć pracę. Pewnego razu natknąłem się na jednym z portali, na ogłoszenie o pracę dla kuriera UPS. Wczoraj czyli 5.02., otrzymałem maila o takiej treści: "Informujemy, iż zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń naszych kandydatów na stanowisko kuriera. Spośród do tej pory nadesłanych na naszą skrzynkę mailową aplikacji CV zdecydowaliśmy się wyłonić Pańską kandydaturę oraz odpowiedzieć na zgłoszenie. Wydaje nam się, iż Pańskie
umiejętności idealnie wpiszą się w budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz są wystarczające do
pełnienia funkcji drugiego z czterech naszych przyszłych kierowców.
Dbając o dobre imię firmy kładziemy nacisk na niekaralność wszystkich naszych pracowników, także
niezbędne jest wcześniejsze potwierdzenie w/w wymogu. Prosimy więc o wysłanie w ciągu 7 dni
roboczych od dnia dzisiejszego skanu aktualnego zaświadczenia o niekaralności z Krajowego
Rejestru Karnego bądź skanu obu stron dowodu osobistego, który pozwoli nam sprawdzić oraz
potwierdzić wymagane przez nas informacje. Proszę o wypełnienie kwestionariusza osobowego który
dołączamy w załączniku. W Celu weryfikacji Państwa konta bankowego poprosimy o przelanie kwoty
1.00PLN na podane przez nas w następnym mailu dane." Dodam jeszcze, że mail przyszedł o godzinie 1:00. Wspominam o tym, bo coś czuję, że śmierdzi tu wałem na kilometr i w związku z tym proszę Was o pomoc. Nie wiem czy odpowiadać na tego maila. Z jednej strony zależy mi na pracy, a z drugiej obawiam się, że moja odpowiedź może pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje...

#pytanie
  • 8
e wiem czy odpowiadać na tego maila. Z jednej strony zależy mi na pracy, a z drugiej obawiam się, że moja odpowiedź może pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje...


@serowy: to jest numer stary jak świat :). Podsyłasz dane, oni w jakimś banku przez internet podają twoje dane a ty te dane własnie potwierdzasz przelewm ze swojego konta (taki bieda elektroniczny podpis).
No i cwaniaki mają konto bankowe na twoje dane i