Wpis z mikrobloga

Widzę że mircy pociskacie i to ostro w EU4. Na niektórych screenach widzę jakieś mega skarbce typu 6, 46, 70k dukatów. Jak Wy to robicie? Np. @Myrten widziałem, że grając chyba PL miał 70 kafli. Mi nie udało się nigdy uciułać wincy niż 2-3k. :> Nabijacie produkcją czy handlem? Jak?
#europauniversalis
  • 14
No mnie właśnie dziwi bo w 1815 byłem -20k na minusie, tzn zapożyczony, temu pytam w co inwestujecie/co budujecie, żeby pompować przychody, bo gdzieś dałem ciała.
@splatch: nie wydawać i chomikować, ja się do tego nie stosuje i lubię dużo budować zwłaszcza na początku budynków zwiększających hajsy potem jak się ma już duże państwo to olać można z reguły
@trolololololololloo, @Myrten, @Ragnarokk, @Xardin No mnie właśnie dziwi bo w 1815 byłem -20k na minusie (fakt po westernizacji), tzn zapożyczony, temu pytam w co inwestujecie/co budujecie, żeby pompować przychody, bo gdzieś dałem ciała.

Buduję na początku marketplace, constable, temple a później manufaktury tam gdzie mi nabijają najbardziej produkcje i dalej w zasadzie lipa. Z handlu grając PL też niewiele wyciągam. Czasami aż muszę majstrować z utrzymaniem floty/wojska żeby pospłacać
@trolololololololloo:
Ja buduję:
a) wszystkie specjalne, oczywiście
b) w kilku sąsiadujących prowincjach na maksa buduję militarne budynki - do końca gry tylko tam buduję wojsko
c) w kilku portach buduję też do końca - jw. Tu nie zawsze sąsiadujące, czasem w oddalonym dla szybkiej naprawy statków
d) z ADM nie buduję nic
e) kilka manufaktur jak kasy i punktów styka