Wpis z mikrobloga

#huawei #mediapad #android #megascierwo #iphone #ios7 #plus #oszustwo #androbieda #gownowpazlotku

Zastanawiam się, jak można mieć czelność wciskać takie totalne barachło, jakim było - w moim przypadku - Huawei MediaPad 10 Link (S10-201L).
Kupiłem ten TOTALNY SZAJS na raty w salonie Plusa - przyznaję, to pierwszy mój nietrafiony zakup, jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny. Ten syf, mimo że ma dwurdzeniowy procesor i niby 1GB ram (oczywiście menadżer pokazuje że jest dostępnych 760mb, czyli resztę pewnie zżera totalnie beznadziejna grafika). Nie muszę wspominać, że po włączeniu urządzenia wolnych jest już tylko 300-400mb które po parunastu minutach pracy stanie się 10mb wolnej pamięci? Nie, nie gram, odpuściłem sobie kompletnie na tym badziewiu gry, chciałbym chociaż móc robić jednak podstawowe rzeczy chociaż w miarę płynnie! Jak potrzebuję czegoś szybko sprawdzić to już wyciągam po staremu swojego iPhone 4, bo wiem że na to coś nie można kompletnie liczyć.
Ten syf jak zauważyłem był dystrybuowany tylko w Plusie. Najpierw myślałem o Samsungu, ale ten syf skusił mnie nieco niższą ceną i lepszym procesorem.
Co najlepsze, sprzedawca z Plusa w Toruniu (szczegóły zainteresowanym chętnie podam o kogo dokładnie chodzi), perfidnie wprowadził mnie w błąd - niespotykane chamstwo i bezczelność. Twierdził, że wczoraj tego śmiecia kupił jakiś fotograf bo podobno ten tablet ma świetny, twierdził również że Andek na pewno się zaktualizuje do najnowszej wersji.
Po przegrzebaniu siedzi może myślał pewnie wtedy o jakimś innym modelu który ma 8mpx. Ale we wszystkich Huawei wypiął się na aktualizację softu (tak - wiem, w iOS jest znacznie dłuższe wsparcie, mniejsza fragmentacja itd. ale to gówno było już na starcie do niczego). Kupiłem ten syf w sierpniu zeszłego roku. Mój ma 3,2 i nie ma nawet lampy. Zdjęcia oczywiście totalna beznadzieja, kompletne beznadziejne urządzenie. Android wersja 4.1.2. Pytałem na światowym forum XDA developers czy mają jakąś radę na tę padaczkę - oczywiście brak odpowiedzi od miesiąca.
Urządzenie zawiesza się kilka-kilkanaście razy dziennie, oczywiście restarty też wchodzą w grę. Powyłączałem autoaktualizacje apek z Google Play, programem startup manager powyłączałem jeszcze trochę pierdół. Jednocześne odpalenie np. facebooka i web browsera z otqartymi powiedzmy 3 kartami powoduje że to barachło się krztusi! Codziennie mam ochotę rzucić nim na ziemię i go rozpieprzyć, ale powstrzymuje mnie myśl, że muszę go jeszcze spłacać.
Użytkuję od ponad 5 lat iPhone 4 na iOS 7.1.2 i uwierzcie, 5-letnie urządzenie chodzi MULTUM RAZY SZYBCIEJ I STABILNIEJ od tego kompletnego gniota, totalnej beznadziei wypuszczonej w zeszłym roku.
1) Czy można jakoś pociągnąć do odpowiedzialności sprzedawcę, który mnie wprowadził w błąd?
2) Czy ktoś używa tego badziewia i ma jakieś rady? (pewnie płonne nadzieje)
3) Okropnie wstydzę się, że kupiłem tego śmiecia. Mam nadzieję, że to moja pierwsza i zarazem ostatnia błędna decyzja zakupowa, jednak wspomożona chamskim wprowadzeniem w błąd przez sprzedawcę. Nie spodziewałem się, że sprzęt o pozornie niezłych parametrach może być tak TRAGICZNY!!!

Tyle w skrócie! Pozdrawiam
  • 11
@EugeniuszGeniusz: Oj, wybacz, to chyba Quad! Dołączam zdjęcie tyłu pudełka, robione oczywiście tymże gniotem: Wybacz, naprawdę nie mam parkinsona. https://www.dropbox.com/s/nbljbf5spouf5nk/2015-02-06%2013.33.51.jpg?dl=0
(Nawet wstyd było mi wrzucać zdjęcia robione tym syfem na allegro).
40zl x 36 rat. Drogo, kupiłbym coś za gotówkę ale wtedy nie dysponowałem a akurat mogłem przedłużać umowę w +. Myślałem poza tym, że to będzie urządzenie przynajmniej klasy Galaxy 3. Opinii o tym syfie w internecie też ciężko uświadczyć:
@boczi: wiem, że post stary itd, ale sam jestem (wsm do teraz #gimbus) użytkownikiem tego syfu i jedyne, co jak na razie można z nim zrobić to wrzucić bootmanagera i kernel adiutora, nie pozwalać się uruchamiać niczemu poza tym drugim i wywalić 90% softu do tego (oczywiście aktualizacje wyłączyć). W ostateczności metoda drastyczna, czyli wywalenie gappsów, zainstalowanie f-droid i yalp store oraz jakieś lekkiej przeglądarki ale nie wiem, czy Yalp