Wpis z mikrobloga

Podpowiem wam takie motzne #cebuladeals z #tesco Mireczki. Sam powiem że nigdy nie korzystałem, bo 1. Wstyd, 2. Pracowałem przy tym i byłbym podejrzany.

Jako że byłem kierownikiem Orlenu z Tesco Express, byłem na takim fajnym szkolonku w tymże drugim sklepie. Poinformowano nas o tym że jako pracownicy zarówno Orlenu jak i Tesco, musimy respektować prawa Tesco - a jednym z nich jest program "Gwarancja jakości".
Na czym to polega?
Ano na tym że Tesco gwarantuje Ci że produkt pod ich logo (tylko te produkty objęte są tym programem) jest fajny i dobry i tani. Ale jeżeli stwierdzisz że coś Ci w nim nie odpowiada, chociażby kolor ryżu, sypkość mąki albo przebarwienia na czipsach - masz prawo zwrotu towaru a pracownik ma obowiązek przyjąć towar. W skrócie:

1. Kupujesz czipsy marki Tesco i bierzesz ze sobą paragon.
2. Zjadasz 3/4 czipsów (wedle Tesco musi zostać "miarodajna próbka do oceny jakości produktu" w opakowaniu - czyli 3 czipsy starczą)
3. Odnosisz czipsy do Tesco i mówisz że nie były smaczne. Tak po prostu, nie smakowały Ci - nie spełniły Twoich oczekiwań.
4. Dostajesz gotóweczkę do ręki i maszerujesz sobie do domu :)
5. Cebula-Profit lvl 9999.

Jeżeli zaś kupiłeś np. 10 paczek czipsów a chcesz je zwrócić, to otwartych może być nie więcej niż 3 (o ile dobrze pamiętam). No bo sprawdziłeś jedną, pojadłeś - drugą, pojadłeś - trzecią, pojadłeś - żadna Ci nie smakowała, to po #!$%@? jesz dalej? :D Dlatego resztę przyjmą jedynie jeżeli zamknięta. Jak będziesz chciał oddać 10 paczek - 5 otwartych i 5 zamkniętych, to te 2 otwarte (bo powyżej 3) Ci odrzucą.
  • 10
@Drake1: Ja w życiu bym czegoś takiego nie zrobił, bo dla mnie to za mocna cebula. Ale lubię czasem atencję i podpowiadać ludziom różne rozwiązania - nawet te "haniebne" :) Opis programu "Gwarancja jakości" który powyżej napisałem jest jak najbardziej prawdziwy, ręczę za to członami wszystek, a informację o tym przekazywał nam dyrektor marketingu tesco odpowiedzialny za program eksperymentalny Tesco Express na Orlenach.
@Chaczins: No i słusznie, też czasem odwalam dziwne numery wręcz takie które robią ze mnie dziwnego albo głupiego, mam z tego ubaw, nie wiem dlaczego ale sprawia mi to czasem przyjemność, myśle że to zdrowe podejscie oraz dystans to samego siebie.
@Felonious_Gru: No to dokonałeś oddzielnych zakupów i spoko ;) W razie upewnienia wysłałbym siostre/matke z tym kolejnym paragonem :D

@pila_mechaniczna: Przeczytaj proszę co napisałem - ja w życiu bym z tego nie skorzystał, ale chętnie udzielę pomocy komuś kto może zrobić z tego pożytek. Może komuś serio nie smakują te czipsy/ryż i chciałby zwrotu hajsu? Nie mnie oceniać co kto z tym zrobi. Metoda którą podałem w przykładzie jest typowo