Wpis z mikrobloga

Muszę pochwalić algorytmy #miband od #xiaomi , jak na zawarte w tym urządzeniu czujniki opaska całkiem nieźle się spisuje. Z doświadczenia wychodzi że krokomierz myli się +/- 150m na 5km biegania w stosunku do pomiarów przez GPS, co jest całkiem niezłym wynikiem. Jeżeli chodzi o same kroki w ciągu dnia to wiadomo z tym jest różnie bo ciężko będzie opisać algorytmicznie wszystkie ruchy ręką które nie są chodzeniem/bieganiem - można się sporo drapać po głowie w pracy i wyjdzie z tego ze dwa boiska piłkarskie ;-) Bateria jest rewelacyjna - miesiąc spokojnie trzyma, można o niej spokojnie zapomnieć. Zasypianie, budzenie czasy prawie bezbłędne, co do faz snu chyba też sobie nieźle radzi - porównywalny całościowy czas spania w kolejnych dniach z różniącymi się długościami w fazie głębokiego snu ma odczuwalne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powiadomienia to kolejny duży plus. Dwie wibracje szybki rzut oka i już wiadomo czy mail / sms / hangouts czy inne aplikacje migające w odpowiednim kolorze :-)

Bardzo ciekawy gadżet za małe pieniądze :-)
  • 10
@jablo: to powiedz przy okazji jaki masz telefon, bo u mnie z motog 1gen ta opaska swiruje, wibruje sama, czasem w ogole, niestety na 100% oryginalna.
@jablo: @KAROO: Mam Mibanda podpietego do Mi3 i potwierdzam wszystko co napisal @jablo. Za takie smieszne pieniadze - must have! Aha i dodam jeszcze powiadomienia dzialaja z przynajmniej 10 metrow za to smart unlock jest bardzo czuly i jak oddalę się bardziej niż metr/dwa to telefon wymaga wprowadzenia wzoru do odblokowania - to jest chyba najlepsza funkcja.
@KAROO: mi2s kupiony chyba 04.2013 ;-) ale ogolnie to nie powinno miec znaczenia. nie wiem jakie wymagania ma aplikacja miband ale bluetooth le 4.0 jest wspierany od androida 4.3 wiec nie powinno mieć znaczenia z czym jest sparowane ważne zeby były spełnione minimalne wymagania. może coś nie tak jednak z opaską?
@jablo: i to jest dobra recenzja! Zachęciłeś mnie. Chciałbym sprawdzić jak działają te fazy snu chociaż przy moim czasie spania to i tak by się nie mogło wykazać ;)
Może kiedyś się skuszę żeby się pobawić.
@johnny-oio: tak jak napisłem miewam kolejne dni w ktróych spię podobnie miedzy 5,5h a 6h za to wg skazań opaski w tym czasie głęboki mam różny a wacha się od 1,5h a 3,5. I faktycznie czuje różnice w "wyspaniu się" oczywiście na korzyść tych z większą ilością głębokiego. teraz tylko pozostaje rozkminić co takiego robie wcześniej że ten głęboki mam nieraz krótszy a nieraz dłuższy ;-) dodatkowo opaskowe algorytmy ogarniaja sciągnięcie