Wpis z mikrobloga

@gosialke: Ja zostawiam brzegi tylko w grubych pizzach, które są niestety bardzo popularne u nas. Gdzieś jest taki ranking pokazujący zależność pomiędzy dostatkiem w danym kraju i grubością pizzy. Generalnie im biedniejszy kraj, tym grubsze ciasto. Więc wcinanie grubych ciastowych brzegów to tylko przejaw cebulactwa i tak właśnie robią podludzie :P

  • Odpowiedz
@gosialke: no gurwa, jak pitca jest zrobiona z zachowaniem wszystkich sztuk to jest tak dobra że zjesz nawet rant. Często właśnie w Polsce walą takie ranty, że jak urosną to tego się nie da zjeść, bo nie dość że grube to jeszcze spalone, dziękuję
  • Odpowiedz
@windows8:
Jestem podludziem, ale jak bym jadł ranty, to nie mieściłby mi się jeden kawałek pizzy do brzuszka i musiałbym wyrzucić do śmieci. I biedne dzieci w Afryce umarłyby z głodu.
  • Odpowiedz
@gosialke: Jakbym się chciał #!$%@?ć suchego ciasta to kupowałbym bochenek chleba zamiast pizzy.
To raczej Ty jesteś podludź i cebula bo zapłacone to trzeba zjeść:P
  • Odpowiedz
@gosialke: Jak jecie gówno z suchym ciastem to nie dziwne, że zostają brzegi. Ja #!$%@? całą pizzę, również z brzegami i polecam ten styl życia. Jak #!$%@?ć to tylko całą pizzę, a nie zostawiać brzegi jak dzieci skórki od chleba.
  • Odpowiedz