Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto tworzy mapki do #csgo? :D
Bo od jakiegoś czasu się bawię i postanowiłem że tworzę mapę typu climb (kz) z customowymi teksturami i dzwiękami. Idzie dobrze, chcę żeby mapka była typu adventure, przygoda, lokalizacje, klimat, raczej horror ale bez przesady. Smaczku mają dodać własne dźwięki których jeszcze nie mam ale mniej więcej wiem co i skąd czy tekstury wyjęte z innej gierki (kto zgadnie temu plus xD) + własne tekstury które zamierzam stworzyć i użyć. Do tego pomieszczenia których gracz będzie tylko widział ale nie będzie mógł w żaden sposób wejść powinno trochę rozbudzić wyobraźnię czy zrobić klimat. Mapka raczej nie dla prosów, pierw będziemy musieli znaleźć drogę wyjścia niż próbować dobrze i daleko skoczyć ale stopniowo będzie się to oczywiście zmieniać
Wstawiam pierwsze screeny i liczę na komcie plus wasze pomysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://imgur.com/a/p4U3R
więcej nie pokaże bo mogło by już zdradzić co nie co a to to tylko pokazówka
#sdk #hammer
g.....a - Jest tu ktoś kto tworzy mapki do #csgo? :D
Bo od jakiegoś czasu się bawię ...

źródło: comment_s3BS3vobD2WqXkeK3csLZTLGiFtgG0V9.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goodidea: No, tego, jak na początek to może być :P
Dużo nie widać bo ciemno, ale tutaj tak ma być.
Nie znam się na takich trybach w csgo :o Wiem, że w gmodzie ludzie grają w takie rzeczy.

Szkoda, że mapka w podziemiach, bo nie wykorzystuje najlepszego ficzeru csgo, czyli dynamicznych cieni od Słońca :)
  • Odpowiedz
@mayo: grają grają :D dużo jest nawet serwerów typu kz, są nawet społeczności, a zaczynało się już w 1.6 gdzie też grałem.
Początkowo jak widać mogą się wydawać że to podziemia ale właśnie chodzi o to że później może się to zmieniać, zupełnie jak w normalnej fabularnej grze.
A te dynamiczne cienie to chodzi ci o sunlight shadow control? bo jeśli tak to one mogłyby być ale np nie w
  • Odpowiedz
@CrossX: Ale tylko jeśli na mapie jest odpowiedni byt (jeden dla całej mapy) i autor używa tekstury skybox. Normalne światła nie dają takiego efektu :(
  • Odpowiedz
@goodidea: Tak, light environment musi być zawsze. A do tych cieni jest byt 'env cascade light' i on działa globalnie i raczej się nie da zmniejszyć jego zasięgu. Ale nigdy nie próbowałem, kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepsze były by takie lampy jak w Portal 2 (np, światło co miał Wheatley), ale nie wiem czy taki byt w ogóle jest w CSGO. Możesz potestować ^^
  • Odpowiedz
@mayo: Jak ogarniasz potem dużą ilość obiektów na siatce? Zaczynam dopiero w Hammerze i dużych map jeszcze nie zrobiłem, ale pytam się na zapas :P
  • Odpowiedz
@CrossX: Są różne sposoby.
Można grupować obiekty i potem razem je przesuwać (takie przyciski z niebieskimi kwadratami)
Dodawać do visgroups i dowolnie wyłączać je lub włączać (przycisk z kwadratem z czerwonej, przerywanej linii)
Można w hammerze zmieniać czy mają być np, wyświetlane modele w widokach 2d (co potem znacznie ułatwia widoczność).
Można tymczasowo wybierać widoczną część mapy za pomocą narzędzia 'cordon', dzięki temu nie trzeba za każdym razem kompilować całej mapy.
W końcu są tak zwane instancje (dosyć przydatne w Portal 2), czyli takie "podmapy", które można edytować nie wchodząc w główną mapę. Ale ja osobiście nigdy z tego
  • Odpowiedz
@mayo: też o cordonach nie słyszałem bom poczatkujący ale zaznaczenie bloku wystarczy zeby nie kompilowało tego obszaru? bo u mnie coś nie działa i dalej kompiluje całą mape ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pctr: mój rekord to 266 i to tak po licznych próbach xD tak jak wspomniałem nie będzie to mapa raczej dla prosów wiec spokojnie :P
  • Odpowiedz