Wpis z mikrobloga

@FalseIdeas: jasne, rozumiem :) tak tylko postanowiłem się ustosunkować, bo mimo, iż napisałem wcześniej komentarz, że jako źródło nie brałem Wiki, tylko inną stronę, a przez niedokładne sprawdzenie w Google nie wiedziałem, że to tak naprawdę kopia artykułu z Wiki :) no a mimo to dużo osób mi zarzuca, że zrobiłem to specjalnie, więc trochę mnie to boli :P
@mozg_na_dywanie: dobra, nie czepiam się już z tym źródłem, masz odpuszczone, ale nadal podtrzymuje, że dla typowego śmiertelnika nie jest istotne w którym roku równania maxwella zapisywane były w postaci dwudziestu równań skalarnych, w którym w postaci dwunastu, kiedy pojawiła się forma różniczkowa, całkowa, kiedy nastał czas lagranianów, hamiltonianów... to nie kartkówka z historii, tu lepiej wiedzieć czemu a nie kiedy ;-)
@FalseIdeas: no bez przesady, z tymi równaniami Maxwella to może masz rację, że mało osób to zainteresuje, ale np. o Nathanie B. Stubblefieldie, hodowcy melonów z Kentucky, który zademonstrował pierwszy znany przypadek bezprzewodowego przekazu głosu na odległość, to już dla mnie niezła ciekawostka :) Ale ogólnie zgadzam się, każdy wykopuje, to co mu się podoba.