Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Jesteśmy w #edynburg 3 dzień i powiem Wam szczerze, że spodziewałem się czegoś innego. Fakt, nie mamy tutaj znajomych ani nikogo innego kto mógłby nam w jakikolwiek sposób pomoc, ale nie spodziewaliśmy się, że wynajęcie pokoju dla pary będzie takie trudne. Dzisiaj odwiedziliśmy 3 mieszkania, ale jedno zasługuje na opowieść. Mieszkanie oferował Polak. 400 funtów miesięcznie za parę i super wow macie elegancki pokój. Umówiliśmy się na zobaczenie tego cuda. Wchodzimy, ciemno w mieszaniu jak w dupie, ale "hehe, żarówka słaba, bo mało prądu bierze". Ok, pokój. Grzyba nie było tylko chyba na łóżku. Ogrzewanie jest? "Eee, panie, po co ogrzewanie, 3 kołdry ja daje na siebie i mi jest ciepło, Pan ma jeszcze lepiej, bo dziewczyna jest". Ok, ogrzewania nie ma. Internet jest? "eee, panie, po co komu internet? Ja nie używam to nie trzeba".
Zajebiście. Reszta mieszkań podobna, jedno eleganckie u Szkota (swoją drogą kapitalny gość), ale jak usłyszał, że na 2-3-4 miesiące to zrezygnował. Ale kawę razem wypiliśmy i nawet zobaczyliśmy z nim plaże portobello.
Nikt umowy żadnej nie chce dać, nikt nie chce słyszeć, że potrzebujemy "proof of address", bo wyjdzie, że podnajmują i będzie problem. Jutro jedziemy do laski z Irlandii i jej chłopaka z Edynburga. Zobaczymy co oni na to.

Jak jest taki problem z mieszkaniem etc. to co będzie z pracą?
Wg mnie w Polsce za dużo narzekamy, a z pracą wszędzie jest ciężko.

trochę #gorzkiezale #truestory # #emigracja #emigrujzwykopem #uk #michauemigrujeismieszkuje
  • 21
  • Odpowiedz
@michau15: O tym akurat można się było przekonać z Polski (wiem, bo ja z dziewczyną się przekonaliśmy, odnośnie UK), więc takie zaskoczenie mnie dziwi.
Nie wiem jak na wyspach, ale w naszym przypadku pierwsze kilka dni spędziliśmy w najtańszym hostelu i to z niego szukaliśmy mieszkania (W którym jesteśmy już ponad 4 miesiące).
Powodzenia
  • Odpowiedz
@michau15: haha, mieszkanie chcesz na mniej niż pół roku wynająć? Zapomnij..

Tylko pokój a o to i tak cięzko bez znajomości. Ostrzegałem ludzi, którzy chcą tutaj wyjechać i mieszkania szukać - niemożliwe ;/ Sam popełniłem ten błąd i gdyby nie zrządzenie losu i pomoc od anglika nie miałbym czego wynajać.

Jakby co to mam mieszkanie w Yorkshire od dzisiaj - chcesz to po was zajade do Edynburga i was u mnie
  • Odpowiedz
@michau15: Jeżeli nie chcecie wrócić do Polski z dziurą w kieszeni, to ja bym się zdał na @sorek W wielkim mieście bez znajomości, kurczę no podziwiam was, że tak się z motyką na księżyc rzuciliście. Życzę wam jak najlepiej, ale może być ciężko. @sorek Propsy dla Ciebie za niesienie pomocy niedoświadczonym emigrantom!
  • Odpowiedz
nikt nie chce słyszeć, że potrzebujemy "proof of address", bo wyjdzie, że podnajmują i będzie problem.


@michau15: mógłbyś to jakoś rozwinąć? bo nie rozumiem.

No ciężko jest jak chce się wynająć mieszkanie dla pary, która nie ma żadnej historii mieszkaniowej i dodatkowo chce zostać na 2 miesiące.. Poszukaj na polskich forach czy nikt nie ma do wynajęcia.
  • Odpowiedz
  • 2
@michau15: parę lat temu jak tam byłem to miałem duży problem znaleźć jakąś pracę, dziesiątki zostawionych CV, całe miasto złażone i ani jednego telefonu.
Zadziałała wycieczka do jobcentre i dzwonienie z ich telefonu po numerach z ofert. Praca w kuchni, zaprosili mnie na dzień próbny, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Byłem ja i drugi koleś. Pracowaliśmy z jakimś innym kucharzem, po pół dnia podziękowali temu drugiemu i zaproponowali pracę.
  • Odpowiedz
@sorek: piszesz, ze jestes w stanie zdzialac pokoj, w takim razie ja poprosze dla dwoch osob. Daloby rade cos ogarnac? W czwartek bede w Doncaster :)
  • Odpowiedz
@b4mbo: ooo matko, aleście się zwalili :D Mogliście dać znać wcześniej.

Parka 2x 1os czy 1x 2os - łączone czy rozdzielane łóżko?

Dajcie znać, na PW, postaram się coś ogarnąc ;)
  • Odpowiedz
No coz. Mysle ze łatwiej bedzie znalezc jakis pokoik pod Edenburgiem niz w samym mieście. jesli chodzi o prace to sa tez agencje posrednictwa pracy. Na poczatek wystarczy zeby sie utrzymać. Jesli chodzi o oferty to szukac na gumtree i emiti. jest tez rzadowa strona directjobsearch.gov.co.uk (cos takiego - wpisz w google). Teraz z praca bedzie trudno, bo przed koncem roku podatkowego (5 kwiecien) firmy po prostu nie zatrudniają. Sezon zaczyna sie
  • Odpowiedz