Wpis z mikrobloga

Chciałem tylko poinformować, że nowa, poprawiona wersja mapy **de_pripyat** jest już dostępna. Jeśli macie ją w subskrypcjach to wszystko się już zaktualizowało automatycznie.

Co obejmują zmiany?
1. Doświetlenie wszystkich ciemnych miejsc, zwłaszcza wnętrz.
2. Uproszczenie, "wygładzenie" mapy poprzez usunięciu wielu ślepych uliczek i zakamarków.
3. Usunięcie wszystkich exploitów, zablokowanie dachów, itp.
4. Przerobienie bombsite'u B. Teraz od strony terro nie ma już takiego przestrzału.
5. Przejście z A do B (i odwrotnie) zajmuje mniej czasu. Oba punkty zostały lekko przysunięte względem siebie, a w dodatku z B jest teraz szybsze wyjście w stronę środka mapy.
6. Zmiana middle'a. Teraz zamiast tego wykopu jest takie "skrzyżowanie". Doszło też nowe przejście ze środka, do sali teatralnej przez otwór wentylacyjny, a potem na A.
7. Dodanie drabiny na A ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zablokowanie dostępu do skoczni.
8. Nowa, czytelniejsza minimapa.
9. Stonowanie kolorystyki poprzez użycie korekcji koloru.
10. Zamiana modeli terro z Balkan na Phoenix, co ułatwia ich dojrzenie w terenie.

====
Niestety już zauważyłem kilka rzeczy do poprawki, tak więc to jeszcze nie koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do mapy: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=298610418
Aby pobrać mapę trzeba wybrać "Subskrybuj".

#csgo
#steam
#zwieraczrobimapy
mayo - Chciałem tylko poinformować, że nowa, poprawiona wersja mapy **de_pripyat** je...

źródło: comment_TYHqu5UJdCo7RHhiL32KYS3ksHmGwMqs.jpg

Pobierz
  • 15
@mayo: Założę się o jakiegoś skina, że Twoja mapa będzie w nowej operacji.
Przy okazji jak możesz popraw teksturę ściany tutaj: http://screenshooter.net/101962682/juvmgvf

P.S. Muszę ją bardziej obczaić. zasubskrybowałem ją miesiąc temu a jeszcze nie odpaliłem ;)
Teraz gram w Stalkera więc miałbym porównanie.
P.S.2. Mam takie pytanie - w czym tworzysz tę mapę? CS:GO SDK? Próbowałem w tym przerobić trochę nuke, ale strasznie dziwne to narzędzie i mało intuicyjne. Po ponad
@pszemek1337: Nie :/

@que_e: masz na myśli .vmf? Plik mapy do edytora? Na razie jeszcze nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Atexor: W grze nawet nie zwrócił byś uwagi na powtarzalność tej tekstury ;)

Robię w jedynym dostępnym do tego programie, czyli to co mówisz :)
Jeśli chodzi o oficjalne mapy Volvo, to są raczej całkiem dobrze zoptymalizowane.
A przerabianie gotowych map to naprawdę katorga :)
@CrossX:

After effects i hammer. Zero intuicyjności :/. AutoCad jest Już prostszy. W hammerze próbuję coś przesunąć, usunąć i nic. Nie mówię aby miał gui jak paeduosimsy ale ciut prostszy mógłby być.

@mayo: podziw dla ludzi, że w tym "czymś" dają radę tworzyć mapy. Co so oficjalnychap - wątpię. Zobacz sobie elektrownię na cache obok respa tt. E środku ma jakiś reaktor (?). Ttlko po co jak gracz tego nie
@Atexor: Cache nie jest oficjalną mapą, nie było robione przez Valve.
Z kolei autobus na Mirage to model, musiałbyś edytować model, ale w Source to bez znaczenia, bo i tak się cały model wgrywa, poza tym ten sam model używany jest też na innych mapach.

Droga na lewo od respa na nuke? Aż sprawdziłem, tam nie ma czego optymalizować, dwa brushe na krzyż. W dodatku zaraz po opuszczeniu respa ten teren
@mayo:
Zacznę od PS'a: pisałem na komórce. Nie lubię dotykowych klawiatur. Nie zauważyłem literówek :P

Zaś co do map - z tego co kojarzę to one są w całości wczytywane i nie ma tzw. "occlusion culling". Obiekt wczytany, a że nie mamy szans aby go widzieć to marnujemy pamięć. Ale takich przykładów jest więcej - nie tylko modele, jak drzewo na mirage/aztecu, autobus, ale same tekstury np. na dachu "podłoga" na
@Atexor: No silnik to obsługuje. Czy Valve z tego korzysta, nie wiem. Pamiętam, że może być to dosyć procesożerne.
Ale są za to zwykłe visleafy oraz areaportale, czyli nie renderujesz całej mapy cały czas, a tylko jej kawałki.
Z resztą, nawet przy occlusion culling i tak obiekt będzie wczytany do pamięci na początku, przy ładowaniu mapy.

No na pewno co śtam w mapach Valve można poprawić, wiele rzeczy robią na odchrzan