Wpis z mikrobloga

Wybaczcie, że przeklejam z fejsbuka, ale po co się dwukrotnie gimnastykować żeby napisać to samo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A oto i "Ruda na myszach", czyli coś na kształt mieszanki amber ale i szkockiego ale chmielonej Belmą i Calypso oraz fermentowanej z płatkami dębowymi marynowanymi w whisky.

Przede wszystkim jestem zadowolony z klarowności jaką uzyskałem dzięki ponad trzy tygodniowej fermentacji i wykorzystaniu mchu irlandzkiego. Kolor wyszedł idealny, jednak jestem bardzo niezadowolony z piany, której prawie nie ma (choć zostawia za sobą ładne firankowanie). Nie wiem czy trafiłem na jakąś złą butelkę, ale użyłem około 100g glukozy na trochę ponad 15 litrów piwa, więc wysycenie też powinno być wyższe niż to, co mam w szklance.

W zapachu kolejny zawód, bo praktycznie nie czuć drewna i jego pochodnych. Przy zlewaniu z cichej fermentacji pachniało obłędnie, a tutaj każdy aromat związany z dębem czy whisky jest na granicy autosugestii. Najwyraźniej takie dodatki nie idą w parze z jasnymi i lekkimi piwami.

Wydaję mi się, że nigdy nie piłem żadnego piwa, w którym wykorzystano Belmę czy Calypso. Informacje handlowe mówią o "intensywnym aromacie truskawki, melona, grejpfruta" oraz "niepowtarzalnym aromacie gruszki, jabłka, limonki". Chmieliłem też na zimno, więc aromaty te powinny zostać uwypuklone, jednak koniec końców nie różnią się od reszty amerykańskiego chmielu.

Byłem bardzo pozytywnie nastawiony co do tego piwa, ale niestety nie wyszło tak dobrze jak chciałem. Może jak dam mu jeszcze poleżeć to stanie się lepsze? Butelkowane było raptem dwa tygodnie temu. Nie żeby nie było niedobre - w trakcie pisania tego krótkiego podsumowania wypiłem już połowę - ale brakuje mu pazura, którym miały być niekonwencjonalne dodatki i egzotyczne chmiele. Następnym razem trzeba będzie pomyśleć o czymś innym.

Skład: woda; słody pale ale, pszeniczny jasny, whisky, pszeniczny czekoladowy; chmiele Belma, Calypso; drożdże Safale US-05; mech irlandzki, płatki dębowe marynowane dwa tygodnie w Grant's Ale Cask Reserve. Ok. 5.3% zaw. alk., 13.8º obj. ekstr, 38 IBU.


#piwowarstwo #whisky #browarhipster #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_DhtoX3Dsbd6cxz1yOY5ZEas5N7IzfwRq.jpg