Wpis z mikrobloga

#pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybować

Dzisiaj chciałbym zaprezentować coś na elewacje, są to materiały firmy na literę E (nie będę pisał pełnej nazwy aby nie zostać posądzony o reklamę, jak ktoś chciałby się dowiedzieć to odpisze w komentarzach)

Czy taki materiał jest drogi ??
można uznać ze ceny zaczynają się od 250zł za m2

Jak duże powierzchnie ?
Włókno-cement ma postać płyt nawet do 3mx1.25m

Czy to jest trwałe ?
producent zapewnią że elewacja powinna wytrzymać minimum 50 lat. |

Czy ktoś to kupuje ?
w pl jest kilka realizacji - nawet przy domkach jednorodzinnych. (ale też szkoły, i budynki użytkowe)

pr0t3r - #pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybow...

źródło: comment_IrwGA7R1GHejhB2hqCeQ4Rbez0tjkQn8.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@pr0t3r: Też byłem ostatnio pod wrażeniem płyt włóknowo-cementowych. W sumie, której firmy folderów się nie przegląda to wygląda to fajnie. Większość tych okładzin ściennych laminatów ma w sobie coś co odpycha. Tutaj jakoś tego nie ma.
No i oczywiście dochodzi to co piszesz. Cena, możliwość praktycznie dowolnych wymiarów. No i o często mają pierdyliard różnych kolorów do wyboru. Łącznie z naturalnym szarym! :]
  • Odpowiedz
@nuguns ja ostatnio przeglądam materiały które są reklamowane na zachodzie europy i sprawdzam czy są do kupienia w PL. i wpadły mi w oko te płyty :) . fajne jest też to że można je perforować i ściana nie jest gładka. a nawet jak sie nie preferuje to sa fajne podziały :)
  • Odpowiedz
@pr0t3r: O perforacji nie słyszałem. Na pewno można bawić się podziałami, to raz. Plus dwa, można bawić się metodą łączenia. Na wkręty, albo niewidoczne.
  • Odpowiedz