Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata a nadal wyskakują mi pryszcze na twarzy. Jak się tego gowna pozbyć? Żele, kremy, toniki dają krótkotrwałe efekty. Teraz mam zamiar pozbyć się tłustego i smazonego jedzenia, ale to nie takie łatwe, gdy obiad jest gotowany dla całej rodziny.
  • 29
  • Odpowiedz
  • 1
@robinsonn: To paradoksalnie może mieć właśnie zły wpływ na skórę, bo z nasieniem wydalany jest cynk który odpowiada za kondycję cery.

Duży wpływ na zdrowie mojej skóry ma też moja praca. Zapylona hala talkiem i inna chemią. Oraz jak mam nocki jak teraz to też widzę różnice na minus.
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: mi za każdym razem pomaga kilka krótkich wizyt na solarium i codzienne mycie twarzy żelem nivea wash off. Spróbuj, może będzie dobrze. Mówią, że to różnie bywa z tym solarium ale mi na szczęście za każdym razem wychodzi na plus a też nie miałem już pomysłów jak się tego cholerstwa pozbyć.
  • Odpowiedz
  • 0
Odstawienie tłustego jedzenia raczej nic nie da przede wszystkim ogranicz białko, najlepiej roślinne. Mi po. przejściu na dietę bezglutenowa trądzik zniknął a miałem dość mocny. Nie musisz aż tak restrykcyjne, ogranicz produkty maczne przede wszystkim.
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: 24 lata i nie umiesz sobie sam gotować? Trochę wstyd.
Co do pryszczy, to niestety nie ma jednej uniwersalnej metody, każdy ma inną skórę, przyczyny trądziku też są różne. U mnie zupełnie paradoksalnie pomogło stosowanie tłustego kremu (moja skóra była wysuszona i brak warstwy lipidowej sprawiał, że nie miała żadnej ochrony przed zanieczyszczeniami, w związku z czym pojawiały się niedoskonałości). Jest duża szansa, że to reakcja na jakieś jedzenie, niekoniecznie
  • Odpowiedz
@Saragath: Zdaję sobie z tego sprawę. Ale jeśli już się decydować to zawsze mogą wystąpić skutki uboczne, wiadomo że nie u każdego... dlatego polecałbym zdecydowanie przeprowadzić terapię w okresie jesienno-zimowym kiedy organizm jest zdecydowanie mniej narażony na ekspozycję na słońce. A to, że jest to jedyna metoda skutecznie lecząca trądzik to doskonale wiem.
  • Odpowiedz