Wpis z mikrobloga

Gram sobie tego NL2 ZOOM-a drugi dzień z rzędu. Zauważyłem, że o ile statystyki poszczególnych graczy zbiera się tam powoli, o tyle statystyki całej populacji grającej na tych stołach można poznać bardzo szybko. Zabawiłem się więc w stworzenie optymalnej strategii z późnych pozycji. Wyciągnąłem dane z raportów z PokerTrackera i wykalkulowałem dość zaskakującą dla mnie informację.

Otóż, jeśli siedzimy na pozycji CO, BTN lub SB, a za nami są gracze, o których nie mamy żadnych informacji, otwieranie każdej ręki będzie dla nas opłacalne. Nawet najgorsza możliwa ręka, czyli 72o, rozgrywana z pozycji CO, a więc z 3 graczami za nami, ma EV równe +0,11BB.

Co o tym myślicie?

#poker
  • 11
@Lanza: @blyskotliwy: @ruszka:

W młodości się tak bardzo przykładaliście do pokera, że olaliście naukę czytania ze zrozumieniem?

Nie odkryłem stealowania blindów. Odkryłem, że na stołach ZOOM na mikro stawkach jest to opłacalne z każdą ręką. Na wyższych limitach pewnie tak już nie jest, bo gracze będą restealować lub sprawdzać z optymalną częstotliwością. Tak samo nie jest również na mikro stawkach, ale przy normalnych stołach, bo słabi gracze sprawdzają tak
@Lanza:

Gdyby to co napisałem było oczywiste, to nie byłoby tego w ogóle. Ludzie by przecież używali tej wiedzy i kradli blindy dużo częściej oraz bronili ich z większą liczbą rąk. Skoro tak nie jest, to to co napisałem wcale nie jest dla zdecydowanej większości oczywiste.

Jak się z czegoś żartuje, warto by najpierw to zrozumieć.
@dilpom: Jakbyś to mojemu ojcu powiedział to pewnie by był zaskoczony, bo nie gra w pokera, ale jeśli piszesz w tagu poker to każdy kto przeczytał podstawowe lekcje odnośnie pokera to wie

@Lanza: Pokaż no te podstawowe lekcje, w których uczą otwierania 100% z 3 ostatnich pozycji. Najwyraźniej nie są takie podstawowe, jeśli nikt poza wykopowiczami ich nie czytał.