Wpis z mikrobloga

Najgorsza część w gamedevie to wymyślić nazwę swojego dzieła, już przy reVoid miałem spore problemy, teraz jest nie lepiej, moja kreatywność w tej kwestii jest bardzo słaba, wręcz szoruje dupą po ziemi, nazwa tymczasowa mojej produkcji to contraband, czyli po polsku kontrabanda. Później coś wymyślę innego.

Nie mam w ogóle czasu na tworzenie, bo na studbazie motzno zawracają dupę, ale w lutym przycisnę na maksa. Z konkretnych planów:

- system losowego generowania tożsamości i paszportów osób przejeżdżających przez granicę
- system prostego przeszukiwania aut, część już mam zrobione
- zamienić modele pojazdów na te zrobione przez blishera, większa kontrola nad spawnerami pojazdów

Z głównych rzeczy to tyle, jak już uda mi się to zrobić to będzie dobrze.

Aha i łapcie gifka, nic nowego na nim nie ma, ale to dla reddita, trzeba zacząć budować "bazę fanów" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdro.

Do końca roku pozostało 344 dni.

------------------------------------------------------
#odzeradogamedevelopera
TadeuszSynZygmunta - Najgorsza część w gamedevie to wymyślić nazwę swojego dzieła, ju...

źródło: comment_xFziSdVOYkMIIqTOzq1oPZn9kqEKF1tI.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • 0
@TadeuszSynZygmunta: Możesz zrobić formularz google z danymi osób (imie, nazwisko, wiek, narodowość, itd. itp.) które mireczki będą wypełniać. Tylko zrób jakiś filtr bo chyba nie chcesz Pana Gówniaka z Gównolandii.
  • Odpowiedz
@Akan0: Jak będzie podejrzenie że trzeba przeszukać to klikamy odpowiedni przycisk i zaczynamy, to raczej będzie wyglądało jak prosta minigierka, niż faktyczne szukanie, gracz będzie musiał robić to szybko, bo kolejka samochodów oczekujących na kontrolę się będzie zwiększać.
  • Odpowiedz
@Akan0: Nie robię po polsku. Samo tłumaczenie to nic wielkiego, kilka przycisków, menusów itp. tylko trzeba to potem oprogramować, dać w opcjach wybór języka, zadbać o to by czcionki pasowały, w różnych językach masz różne długości wyrazów, po polsku jakiś tekst może mieć trzy litery i pasować do przycisku, a po niemiecku już 15 xD Nie chce mi się z tym bawić, angielski jest dość uniwersalnym językiem, więc nikt nie
  • Odpowiedz
@TadeuszSynZygmunta: podoba mi się grafika, trochę jak CrossyRoar, rozjaśniłeś scenę i od razu nasuwa mi sie pytanie: czy będzie cykl dnia i nocy? Myślę, że może być ciekawie plus większa szansa na przemytników właśnie w nocy :)
  • Odpowiedz