Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Mam pytanie znacie jakiś w miarę przystępny program do tworzenia/projektowania ram motocyklowych ? Jak i samych motocykli. Mam około 2 miesięcy wolnego czasu i zamiast marnować czas na czanach i innych to może coś bym sobie zaprojektował ? 3ds max odpada kiedyś chciałem coś pomodzić ale jest za trudny jak dla mnie. Chłopaki pomożecie ? #cad #projektowanie #3dsmax #grafika3d
  • 17
  • Odpowiedz
@slownik: 3ds to nie software do projektowania. Polecam na początek solidworksa, jest "user friendly", dostępne jest dużo materiałów do nauki.
Program bazuje na jadrzd Parasolid, więc bedziesz miał też bogate podstawy do nauki innych systemów solid edge, NX.
  • Odpowiedz
@padobar: Właśnie znalazłem inventor-a w polskiej wersji z tutkami przykładami i książką w jednym ! Całkiem spoko. Na YT jakiś gość pokazuje jak robić felgi : D i wiele innych SUPER Duży + ziomuś : D Popytałem znajomych z polibudy mówią, że ogarniają więc w razie nawet gwoździa coś mi pomogą.
@nizhiel: Co do Modo to jak już zainstaluję inventor-a to popatrzę i modo.
@suttree: Sprawdzę i solidworksa +
  • Odpowiedz
@slownik: inventor powinien byc dostępny oficjalnie za free, na stronie producenta, wystarczy, ze zadeklarujesz, ze jesteś studentem. Tak przynajmniej było jeszcze ze 3 lata temu.
Producent to Autodesk
  • Odpowiedz
@slownik: W 2 miesiące nie ma opcji. Jakbyś miał już solidne podstawy obsługi NX czy catia (moim zdaniem najprzyjaźniejsze programy do projektowania 3D) oraz pozaliczane wytrzymałości konstrukcji, to przy dużym samozaparciu dałoby radę w 60 dni zrobić projekt prostej ramy.

Ja zaproponowałbym założyć, że twój motocykl będzie miał klimat ,,najpierw masa'' i bazując na innych ramach pospawać wszystko z odrobinę grubszych rurek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz