Wpis z mikrobloga

Mirki, jeśli ktoś tak jak ja nienawidzi gotować, ale chce się nauczyć umieć zrobić coś fajnego i smacznego to szczerze polecam książkę Jamiego Olivera "Każdy może gotować". Dla mnie gotowanie zawsze było stratą czasu (tyle stania w kuchni podczas gdy można zrobić coś ciekawego), a i wychodziło mi tak sobie. Z polecenia kolegi nabyłem tę książkę, od tej pory zrobiłem już chyba z 10 przepisów i wszystko wyszło tak, że jestem bardzo zadowolony, mam codziennie smaczne obiady do pracy i co więcej, gotowanie zaczęło mi sprawiać frajdę.

#kuchnia #gotowanie #gotujzwykopem
Pobierz O.....t - Mirki, jeśli ktoś tak jak ja nienawidzi gotować, ale chce się nauczyć umieć...
źródło: comment_z4sLWIFyQHX5H74tCeQ5f9XIoQ0DKIms.jpg
  • 7
@miesozerna: Mam wersję anglojęzyczną więc nie wiem jak będzie po polsku, ale najbardziej mi smakował na razie kurczak w panierce czosnkowej. Potrawa z krewetek na curry (jest wśród 20-minutowych przypraw na początku) też smaczna. Danie z makaronu (małych muszelek), groszku, boczku i sera fajne, sycące i z przepisu wychodzi spora ilość, więc jest na kilka dni (jeśli się gotuje tylko dla siebie samego).
@Ornament: Mam ta ksiazke. Mam zreszta wiele innych kucharskich. I powiem Ci tak... video gniecie.
Raz,ze dobrze zrobione i tak ma przepis w opisie. Ale...
Kucharze zwykle daja zajebiste porady w trakcie robienia o ktorych w przepisie nie ma slowa.

Wytlumaczy blanszowanie, pokaze jak pociac cos , jak zrobic chrupiaca skorke czy rzuci innym tipem ...

Zoba to:

https://www.youtube.com/user/foodwishes

Zajebiste, proste i smaczne przepisy z dobrym komentarzem.
Do tego wersja na