Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkuriwają #januszemotoryzacji jakimi są moi rodzice. Wracam do akademca, moje e46 siedzi w domu no bo po co pchać się do stolycy autem jak mam za darmo komunikacje miejską. No i stało się, że tate oddał swojego Golfa do naprawy, coś tam się przedłużyło, części na wysyłkę no i krzyknęli mu 2 tygodnie. Zakupy, praca itp Kubusiu pożycz, przecież nie stuknę hehe. Ok, tate. I teraz tak co zaobserwowałem, mame dusi na obrotach 3000-3500 (super przedział #!$%@?) BO AŁTO SIĘ DUSI NA MAŁYCH BO TAK INSTRUKTOR MÓWIŁ JAK PRAWKO ROBIŁAM 20 LAT TEMU I WIEM LEPIEJ. A tate? Tate z kolei w drugą stronę, obroty 1500-1900 nie więcej bo jeździ oszczędnie XD No ja #!$%@?. A weź się odezwij? Kubuś gdyby nie ja to byś rowerem jeździł więc daj mi spokój bo jeżdżę o wiele więcej od ciebie i się znam (spoko, ja wyłożyłem 3/4 ceny, ja tankuję, ja naprawiam i ja opłacam różne gunwa (no dobra, zniżki tate)). A i tankowanie, nie mam zaufania do stacji "noname". Zawsze jakiś orlen, shell czy inne bp. Tate mówi, że zatankuje, a gdzie? A na jakimś gównie gdzie jest taniej o 8 groszy i 16 km od domu (gdzie w/w są o połowę bliżej).

#gorzkiezale #bmw #motoryzacja #januszemotoryzacji
  • 23
  • Odpowiedz
Z kolei jak diesel to obroty 1500-1900 też jak najbardziej spoko.


@Mithrindil: Chciałbym widzieć jakby szła ci jazda Vectrą B 2.0 DTI zmieniając biegi w tym zakresie jak dopiero od 1800 ten diesel zaczyna przyspieszać xD I przy obrotach poniżej 1500 próba przyspieszania kończy się głównie wprawieniem całego auta w drgania a nie przyspieszaniem.
  • Odpowiedz
@Mithrindil: Jeździłeś kiedyś benzyną na takich obrotach czy tylko ci się wydaje? Jeżdżę na ok. 2500, bieg zmieniam przy ok. 3000, prawie nigdy nie spadam poniżej 2000. Auto chodzi elegancko, a golf tate trzęsie się jak wibrator ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, ale tanio XD
@kujtek: Benzyna 2.0
  • Odpowiedz
@Eau-Rouge: nie jeździłem nigdy oplem, przez jakiś czas ujeżdżałem nieśmiertelne 1.9TDI 110KM i tam od 1500 już ciągnęło ładnie.

@Johny_Gitarzysta69: Jeżdżę benzyną (mam A4 1.8T) i korzystam z pełnego zakresu obrotów. Przy spokojnej jeździe faktycznie rzadko przekraczam 3000RPM ale jak w trasie widzę kilka samochodów do wyprzedzenia to wolę trzymać się właśnie w zakresie 3000 - 3500 żeby mi przypadkiem nie zabrakło mocy i momentu. Dodatkowo przy takich obrotach mam
  • Odpowiedz
@Johny_Gitarzysta69: co za silnik? Ja mam 2l w 6 rzędówce bez vanosa i powiem, żę to auto poniżej 3500RPM nie jeździ.. sam jeżdżę w przedziale 3000-6000 (częściej w wyższym, zależy jak szybko jade).
  • Odpowiedz
@Johny_Gitarzysta69: z tym tankowaniem na "renomowanych" stacjach to uważaj. Moja mamełe też tankowała na dużej stacji bp dopóki się nie okazało w jakimś raporcie, że mają najwięcej gówna w paliwie w całym mieście xD
  • Odpowiedz