Wpis z mikrobloga

To że Polacy to naród cebulaków, cwaniaczków i krętaczy to nie nowość. Nie dziwią też historie o tym jak Polacy na emigracji zapraszają najlepszych przyjaciół, pomagają im się znaleźć za granicą, po czym wyrzucają ich na bruk, bo okazuje się, że ci dostają większą od nich pensję. Gdy wzajemna pomoc Żyda Żydowi stała się wręcz legendarna, zakorzeniła się jako element żartów na temat ich wsparcia dla swoich ziomków, u Polaków jest odwrotnie - prędzej obcokrajowiec ci pomoże, a na rodaka nie licz. Dla rodaka jesteś konkurencją.

Nasz naród słynie z przekrętów - doświadczyć tego można było kilka miesięcy temu na Mirko, gdy setki użytkowników organizowało przekręt z glitchem na Wish i masowo oszukiwała Chińczyków. Polak podniesie do rangi biznesu wysyłanie ziemniaków na Allegro, a w MMO prym w exploitach wiodą polskie gildie. Gdy inne gildie dzielą się poradami nt. sprzętu czy statów, Polacy posiadają obszerną wiedzę nt. najnowszych metod farmienia albo uczą jak wykorzystywać makra i boty.

Polska scena torrentów jest o tyle unikalna, że gdy stronki jak Pirate Bay walczą o wolność dostępu do danych, w Polsce za rejestrację z reguły musisz płacić, co jest chyba ewenementem na skalę globalną. Nawet na tym Polaki-cebulaki potrafią zarobić.

O naszej scenie politycznej chyba nie muszę nic mówić, co?

Jednocześnie Polak dostanie ogromnego bólu dupy gdy obcokrajowiec zażartuje ze stereotypu, na który nasz naród tak bardzo zasłużył - przebiegłego złodzieja/oszusta, który nie zna granic jeśli chodzi o kreatywność i brak skrupułów.

#bekazpodludzi #polska #emigracja #oswiadczenie #pasta #cebuladeals
  • 64
  • Odpowiedz
@ThePr0: A tam nie cierpię takiego #!$%@?. Nie bez powodu nigdy w swojej tysiącletniej historii nie prześcignęliśmy takich Niemców gospodarczo, militarnie, politycznie. Zawsze z tyłu, i zawsze szukamy usprawiedliwień. Prawda jest taka, że ten naród jest głupszy i gorzej zorganizowany, cywilizacyjnie z tyłu.
  • Odpowiedz
@hurin: jak wiemy za czasów królów Polska miała okresy blasku i chwały jak i dna, lecz niestety ogromną ilość cebulaków stworzył komunizm, z całego narodu praktycznie, to co było wcześniej to pikuś.
  • Odpowiedz
@ThePr0: tak, tylko nawet w tych okresach blasku i chwały cywilizacyjnie dalej byliśmy w ogonie. Oczywiście porównując się do zachodu, a nie do krajów trzeciego świata. A to państwo upadło nie bez powodu, a wtedy komuny nie było.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Lepszych komplementow znalezc nie mogles, miod na moje oczy. Ten kraj hartuje lepiej niz najlepsza kuźnia. Polakom wszedzie (po za krajami gdzie toczy sie wojna) jest lepiej to pokazuje jaka kuźnie tu mamy :)
Ja tam jestem dumny z bycia polakiem i lubie Polske, to fajny kraj. Ciesze sie ze sie urodzilem tutaj.
  • Odpowiedz
Samobiczowanie się i posypywanie głowy popiołem odcinek n+1.

Nie widzę wielkiej różnicy między Polakami, a innymi narodami. Natomiast jeśli miałbym określić coś mianem "polaczkowatości" to właśnie tego typu nakręcanie się na swoją nację. To co faktycznie odróżnia wielu Polaków od innych narodowości to przegigantyczne i na ogół bezpodstawne kompleksy na punkcie swojego pochodzenia. Później część polskich facetów się dziwi, że ich kobiety zostawiają ich dla bezrobotnych Albańczyków czy ciapatych królów zawijania pit.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Co do polskiej sceny torrentowej to chciałem zauważyć że tylko prawdziwi janusze torrentów korzystają z płatnych trackerów. Jak nie potrafisz czegoś ogarnąć to nie musisz od razu tego obrażać. A takie strony jak torrenty.org są bardzo pożyteczne bo odciągają podludzi od prawdziwych trackerów i skupiają na sobie uwagę wszelakich firm tropiących piratów.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Zgadzam się. Jesteśmy jako naród bardzo zakompleksieni i jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim to się zmieni. A cwaniactwo jest, było i będzie wszędzie. Mam w UK w pracy kumpla Anglika z dziada pradziada, który pomimo dobrych zarobków robi jakieś przekręty na biletach kolejowych, że mu miesięcznie wychodzi zamiast 400 to 40 funtów i jeszcze jest z tego dumny.
  • Odpowiedz
@Rimfire: potrzebowałem tego wpisu-a sytuacji takich jak podałeś można mnożyć w nieskończoność. Nie jestem polaczkiem, który się wstydzi swojego pochodzenia-zwyczajnie nie obraża mnie to gdy ktoś nazywa nas złodziejami i oszustami, bo sami sobie na to "pracujemy".
  • Odpowiedz