Wpis z mikrobloga

Elon Musk (ten od Tesli, SpaceX, czy PayPalla), od jakiegoś czasu jest dla mnie idolem i wzorem do naśladowania.

Tak się składa, że nasz wykopowy kolega @ArschGesicht 10 godzin temu wrzucił na wykop znalezisko z arcyciekawym wywiadem. Wywiad prowadzi Salman Khana (Tak, ten gość od Khan Academy, kto nie zna, niech patrzy na jego wykład na #ted) bezpośrednio z Elonem Muskiem.

Wspomniany już nasz wykopowy kolega dodał to znalezisko z tytułem "Elon Musk opisuje przyczynę wstrzymania całej linii produkcyjnej w fabryce Tesli", i faktycznie ten filmik pokazuje też właśnie to... może przez pierwsze 3 minuty rozmowy... taka gadka na początek, bo Elon się trochę spóźnił... i wręcz wspaniale odpowiedział dlaczego :)

Natomiast, później rozmowa zeszła na inne tematy, a bardzo duża część tej rozmowy zeszła na SpaceX i na to "Jak ty do cholery zbudowałeś taką firmę?"

W tym filmie Elon opisał naprawdę wielce dla mnie inspirującą drogę jak tą firmę zbudował. Jak myślicie, co trzeba zrobić pierwszego dnia, jak sobie zakładasz, że zbudujesz firmę, która będzie latać na Marsa? Do kogo zadzwonił, albo co powiedzieli mu na to jego znajomi, że ma zamiar podpić obszar, z którym nie potrafią sobie poradzić największe państwa.... a on to chce zrobić sam!

To nie moje znalezisko, ale chciałbym Wam je serdecznie polecić, stąd ta chura tagów na dole ;)



Link do owego znaleziska: http://www.wykop.pl/link/2338516/elon-musk-opisuje-przyczyne-wstrzymania-calej-linii-produkcyjnej-w-fabryce-tesli/

Pozdrawiam,
@noisy

#kosmos #spacex #wlasnafirma #ama #wywiad #tesla #nasa #khanacademy #noisypoleca #niemoje #mikroreklama
  • 23
  • Odpowiedz
@noisy: też dzisiaj oglądałem rozmowy z Muskiem, trafiłem również na tą o której mówisz - warta obejrzenia. Bardzo ciekawi mnie jego fobia AI. Oglądałem tylko fragment rozmowy chyba na MIT gdzie o tym wspomniał. Jeśli widziałeś jego jakieś oświadczenia na temat AI, proszę daj znać.
  • Odpowiedz
@ArschGesicht: mission complete :) Wykopki mają fajny materiał z rana na głównej :) Dlatego lubie wykop. Można ludziom pomagać znajdować naprawdę fajne treści :)
  • Odpowiedz
@noisy: A wiesz na czym dorobił się ten Twój geniusz i idol? Na obracaniu przywłaszczonymi pieniędzmi innych osób. Stworzył monopol i wykorzystał to w 100% posuwając się do bezprawnych działań. Mowa o PayPalu i ebay'u.
  • Odpowiedz
@Moron: Co ty z tym kapitałem arabskim? ;) Tesla jest na giełdzie i może mieć akcjonariuszy z całego świata (chociaż sporo udziałów mają inne firmy samochodowe), SpaceX w zgodzie z międzynarodowymi traktatami nie może mieć nieamerykańskiego kapitału. Solar City również nie podejrzewam o kapitał arabski ;) Może jakieś małe % mają arabskie fundusze VC, ale to tak jakby mówić, że finansują polską giełdę ;)
  • Odpowiedz