Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #studbaza #pw
hej mireczki, nie chcialby ktos jeszcze wypowiedziec sie w kwestii infy: #mini czy #eiti? I nie chodzi mi o durne pytanie "gdzie mnie naucza programowac", tylko czy wiecie moze z autopsji/slyszenia/kosmosu, czy wiecej pozytku ludziom dawala algorytmika z #mini czy np. szersza wiedza elektroniczna z #eiti. Mowiac krocej - z ktorych studiow idzie wyciagnac wiecej praktycznych, zyciowych umiejetnosci/wiedzy.
  • 4
  • Odpowiedz
@robber: No to chyba zależy w czym chcesz kodzić? W jaki sposób wiedza elektroniczna ma Ci pomóc w programowaniu wysokopoziomowym nie wiem, tak samo jak algorytmika jak klepiesz coś w sterownikach w Ass czy w czym to sie tam kodzi teraz
  • Odpowiedz
No tak, ale chodzi mi o akademickie realia. Rownie dobrze moze sie okazac, ze taka elektronika jak na studiach moze mi sie w ogole nie przydac do programowania niskopoziomowego. A w czym chce... jeszcze nie mam jasno okreslonych preferencji, wiec nie chce sie zamykac na rozne warianty.
  • Odpowiedz
@robber: Nie wiem jak na pw, ale u nas masa ludzi po prostu programuje układy po EiT, przynajmniej ci którzy wybrali elektronikę. Jest też paru 'zwykłych' programistów, ale nie sądzę żeby studia wiele im pomogły.
Myślę że warto te preferencje chociaż orientacyjnie sobie określić, zasadniczo na takiej dobrej uczelni pewnie jedne i drugie studia są ok, po prostu uczą czegoś trochę innego. Jak dla mnie to gdybym chciał być programistą to
  • Odpowiedz
@Lynxu: MiNI i EiTI to tylko nazwy wydzialow, kierunek ten sam - infa ;) Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych. Do wglądu:
https://e.mini.pw.edu.pl/pl/informatyka-stopien1/2014-2015/Informatyka/Studia%20In%C5%BCynierskie/C1%2C%20C2%2C%20C3%2C%20C4
https://ects.coi.pw.edu.pl/menu2/detail2test/idProgram/751/idWydzial/4/idStopien/1

Specjalnosc "Systemy informacyjno-decyzyjne" wydaje mi się ciekawa, z drugiej strony pytanie czy to nie bullshit i takie rzeczy to na specjalności MIESI na SGH.
  • Odpowiedz