Wpis z mikrobloga

Napisze wqm czemu h1z1 bedzie srednia gra.
Jest to tak jak dayz gra o zombie bez zombie.
Prawdziwy survival z zombie musi miec ich setki.
W l4d2 zastosowano szybkie zombie jak i specjalne zombiaki tak aby byla masa akcji i wyszlo to ok tyle ze dla mnie zombie to klasyczne zombie w stylu Romero a nie #!$%@?.
Brak zagrozenia ze strony zombiakow sprawil ze gry jak infestation czy dayz sa bardziej pvp niz pve. Gracze nie musza laczyc sil bo i po co skoro zagrozenie ze strony zombiakow nie istnieje.

Osobiscie fanom klasycznych zombiakow polecam Project Zomboid, gra tez jeszcze w fazie alfa ale prace ladnie sie pasuwaja i planuja wydac pelna wersje w Q1 albo Q2 2015. Sa elementy RPG, jest budowanie bazy od podstaw, duza mapa, pernamentna smierc i zombie w duzych grupach (nawet po 50-60 na ekranie).
#h1z1 #dayz #dayzsa #warz #gry #l4d2 #infestation #thewalkingdead
  • 11
@Zorak: Przecież zawsze jest tak że Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi. Pewnie przydałoby się trochę więcej zombiaków w DayZ ale na pewno nie tyle ile jest w L4D2 ponieważ L4D2 to gra o strzelaniu do zombi a DayZ chodzi o przetrwanie, zombi nie jest największym zagrożeniem, są jeszcze choroby złamania, można umrzeć z głodu czy z pragnienia. Człowiek jak w prawdziwym życiu jest największym zagrożeniem dla drugiego człowieka.
Infestation
@Wraniak: w PZ jest uprawa roslin, pulapki, lowienie ryb, budowanie, choroby zlamania, budowanie itp ale wchodzac na serwer znacznie czesciej ludzie lacza sie w grupy bo przetrwanie samemu jest ciezkie.
Jest wiele aspektow rozbudowy postaci a sam we wszystkim sie nie wyszkolisz wiec trzeba wspolpracowac. W dayz i innych tego nie ma bo licza sie tylko rzeczy, zabijajac kogos zdobywasz caly ekwipunek i git. W PZ osoba ktora ma wylevelowane budowanie
@Wraniak: wprowadzona w ostatnim buildzie erozja wprowadza mase klimatu, swiat po roku wyglada swietnie, bliszcz i pekniecia na domach, popekane drogi, zarosniete trawniki nowe drzewa pory roku itp. Jak nie grales przez ponad rok to gra naprawde poszla sporo do przodu.
Dlatego jak sobie gram w PZ to nie moge zrozumiec fenomenu DayZ itp.
@Zorak: DayZ stał się taką areną do pvp niestety, i nawet nie robi tego dobrze bo Battle Royale ogarnia to moim zdaniem lepiej. Co do PZ się zgadzam, klimat jest niesamowity, muzyka jest świetna ale jeszcze nie kupiłem :P Poluje na jakieś promo.
@Zorak: Jakość zombie (ich AI) oraz ich ilość jest uzależniona od obciążenia serwera, nad których optymalizacją prace nadal trwają i zakończą się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Poza tym, porównywanie świata 2D z 3D jest niezbyt udane, bo w Zomboidzie wszystko jest proste, więc środowisko wybacza o wiele więcej i już samo omijanie przeszkód jest o wiele prostsze i nie potrzebuje jakichś navmeshy i skomplikowanych procedur jak ominąć płot. A
@cmhqwidget: imo w grach o zombie wlasnie chodzi o ich ilosc i mala inteligencje. AI zombie w dayz dziala tak samo i nie ma tu czego kombinowac bo zombie to zombie.
Smierc w PZ sprawia ze myslisz nad tym czy zaatakowac innego gracza czy nie i nie pchasz sie. Jest mniej pvp i KOS a wiecej wspolpracy.
czy 2D czy 3D to juz dla mnie mniej istotne bo liczy sie gameplay.
@Zorak: Z tym 2D/3D nie chodziło mi o gameplay tylko o mechanikę wszystkich akcji. W DayZ będzie za moment "tryb skradania" gdzie będzie można śmigać pomiędzy zombiakami. W 3D będzie to wymagało o wiele bardziej skomplikowanych schematów. Stąd wynika ograniczenie i fakt, że w Zomboidzie mogli sobie pozwolić na 50 zedów na ekranie a w DayZ nie. To jest tak samo jak mi jeden koleś się kłócił że DayZ to gówno
@cmhqwidget: zgodze sie ze ciezej sie robi gre 3d niz 2d ale jesli chce grac w gre survival o zombie to w dayz sa 1-2 co kilka h a w zomboidzie masz ich mase. owszem jest 2d wiec im to latwiej zrobic ale JEST.
Skradanie w zomboidzie bedzie w nowym updajcie.
DayZ jako gra survivalowa jest ok, jako zombie survival to juz bieda bo tam prawie nie ma zombiakow a jak